Düzeltme "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı:" başlıklı haberimizin üçüncü paragrafı…

  • Yazı boyutu
Düzeltme
  
  "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı:" başlıklı haberimizin 
  üçüncü paragrafı…

Düzeltme "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı:" başlıklı haberimizin üçüncü paragrafı kaynağından değiştirilmiştir. Haberimizi düzelterek yeniden yayımlıyoruz. Saygılarımızla. -Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı: -"Tarım sektörü yüzde 4,2'lik büyüme ile bu yılın ilk 6 ayında yüzde 3,1 olan ortalama ekonomik büyümeyi geride bıraktı" -"Tarım, son 10 yılda hızla büyüyerek, ülke ekonomisinin lokomotifi haline geldi"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tarım sektörünün yüzde 4,2'lik büyüme ile 2012 yılının ilk 6 ayında yüzde 3,1 olan ortalama ekonomik büyümeyi geride bıraktığını bildirdi.
     Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, sektörünün gelişmesi için uygulanan politikaların ve sağlanan desteklerle tarımın, son 10 yılda hızla büyüyerek ülke ekonomisinin lokomotifi haline geldiği ifade edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Tarım 2012 yılının ilk çeyreğinde yüzde 5,3, ikinci çeyrekte yüzde 3,5 büyürken 2012 yılının ilk 6 ayında ise 4,2 oranında büyüdü. Böylece tarımsal büyüme oranı, 2012 yılının ilk 6 ayında yüzde 3,1 büyüyen Türkiye ekonomisini geride bıraktı. Yılın ilk 6 ayında tarımsal hasıla ise 20,4 milyar dolar olarak gerçekleşti."
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir