Düz camların serbest dolaşımı

  • Yazı boyutu
Düz camların serbest dolaşımı

Düz camların serbest dolaşımı

Düz camların serbest dolaşıma giriş işlemlerini gerçekleştirmeye yetkili gümrük müdürlükleri belirlendi.
     Konuya ilişkin Gümrük Genel Tebliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, Avrupa Birliği menşeli olmayan 70.04 ve 70.05 tarife pozisyonlu (alt pozisyonlar dahil, 7005.30.00.00.00 GTİP'i hariç) düz camın serbest dolaşıma giriş işlemleri, Ankara Gümrük Müdürlüğü, Kayseri Gümrük Müdürlüğü, İzmir TIR Gümrük Müdürlüğü, Halkalı Gümrük Müdürlüğü, Haydarpaşa Gümrük Müdürlüğü, Ambarlı Gümrük Müdürlüğü, Antalya Gümrük Müdürlüğü, Mersin Gümrük Müdürlüğü, Trabzon Gümrük Müdürlüğü, Dilovası Gümrük Müdürlüğü, Gemlik Gümrük Müdürlüğü, Tekirdağ Gümrük Müdürlüğü ve Derince Gümrük Müdürlüğü'nden yapılacak.
     Söz konusu eşyanın deniz yoluyla gelmesi kaydıyla serbest dolaşıma giriş işlemleri, Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Aliağa Gümrük Müdürlüğü ve İzmir Gümrük Müdürlüğü ile Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı İskenderun Gümrük Müdürlüğü'nde yapılacak.
     Miktar ve kullanım alanı itibariyle ticari nitelik arz etmeyen 100 kilograma kadar (100 kg dahil) söz konusu eşyanın serbest dolaşıma giriş işlemleri, eşyanın geldiği yetkili gümrük idaresince gerçekleştirilecek.
     Yatırım teşvik belgesi kapsamında Türkiye Gümrük Bölgesine getirilen söz konusu eşyanın serbest dolaşıma giriş işlemleri, geldiği yetkili gümrük idaresinden yapılacak.
     4458 sayılı Gümrük Kanunu'nun 135 ve 168'inci maddeleri kapsamında Türkiye Gümrük Bölgesinden çıkarıldıktan sonra tekrar geri getirilen söz konusu eşyanın serbest dolaşıma giriş işlemleri, geldiği yetkili gümrük idaresinden gerçekleştirilecek.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir