'Dünyanın yeni kaplanı Türkiye'

  • Yazı boyutu
'Dünyanın yeni kaplanı Türkiye'

Ünlü finans ve yatırım sitesi MarketWatch, Türkiye ve Polonya'nın Avrupa'da en hızlı büyüyen ülkeler olacağını belirtti. Sitenin raporuna göre, en iyi fırsatlar da bu iki ülkede.

İSTANBUL - Türkiye, ünlü finans ve yatırım sitesi MarketWatch'ın özel raporunun konusu oldu.

Avrupa'nın parlayan güneşlerinin, dünyanın yeni kaplanlarının Polonya ve Türkiye olacağı belirtiliyor. Türkiye ve Polonya hakkında özel bir rapor hazırlayan ünlü finans ve yatırım sitesi MarketWatch,, bu iki ülke ekonomisinin Avrupa krizinden etkileneceğini ancak yine de Avrupa'da en hızlı büyüyen ülkeler olacağını belirtti.

MarketWatch, Türkiye'nin Batı Avrupa ile yakın ilişkiler kurmak için çok çabaladığına dikkat çekti. Ancak site, Avrupa Birliği'ne girememiş olmasının şu an Avrupa'da yaşanan kriz nedeni ile Türkiye'yi mutlu ettiğini belirtti.

Avrupa'nın gelişmiş ülkelerinin finansal krizden dolayı tökezlediğini kaydeden MarketWatch, bölgedeki en iyi fırsatların Polonya ile Türkiye'de olduğunu ifade etti.

BANKACILIK SİSTEMİ SAĞLAM
Polonya ve Türkiye'nin hala kırsal nüfusunun yüksek olduğunu ve bunun da büyüme için bir fırsat olduğunu belirten MarketWatch, iki ülkenin de bankacılık sisteminin sağlam olduğuna dikkat çekti.

CARİ AÇIK RİSK YARATIYOR
Türkiye'de yüzde 10'a varan cari açığın risk yarattığını kaydeden MarketWatch, Türkiye'nin büyüme hızını frenlemeye çalışarak bu sorunu çözmeye çalıştığını da vurguladı.

Kaynak :  ntvmsnbc


Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir