Dünyanın 3. büyük demiryolu fuarı Eurasia Rail, İstanbul'da açılıyor

  • Yazı boyutu
Dünyanın 3. büyük demiryolu fuarı Eurasia Rail, İstanbul'da açılıyor

Dünyanın 3. büyük demiryolu fuarı Eurasia Rail, İstanbul'da açılıyor

3. Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı (Eurasia Rail), 7 Mart Perşembe günü İstanbul Fuar Merkezi'nde (İFM) açılacak.
     Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile İspanya Ulaştırma Bakanı Ana Pastor'un katılması beklenen fuar açılışına, Ankara, İstanbul, İzmir, Sivas, Malatya, Adana, Afyon'daki TCDD bölge müdürlükleri de telekonferansla bağlanacak.
     TCDD Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilki 2011 yılında Ankara'da, ikincisi 2012'de İstanbul'da yapılan fuara aralarında Almanya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu, Çin Halk Cumhuriyeti ve Polonya olmak üzere 25 ülkeden 286 firma katılacak. Bunun yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile TCDD, fuarın resmi katılımcısı ve destekleyicileri konumunda olacak.
     Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile TCDD ve bağlı ortaklıkları olan Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ), Türkiye Demiryolu Sanayi AŞ (TÜDEMSAŞ) ve Türkiye Lokomotif Sanayi AŞ (TÜLOMSAŞ), vagon, lokomotif, demiryolu teknolojileri üreten ve demiryolu işletmeciliği yapan milli kuruluşlar olarak sektöre ait yenilikleriyle fuarda yer alacak.
     Demiryolu kuruluşları, demiryolu teknolojileri, elektrifikasyon, sinyazilasyon, demiryolu, güvenlik, taahhüt, inşaat, inşaat malzemeleri, lojistik, ağır sanayi firmaları, hırdavat ve el aletleri üreticilerinin katılacağı fuarda, yolcu, yük vagonları, lokomotifler, manyetik yükselen trenler, dar ray aralığında çalışan trenler, özel ihtiyat araçları, dişli raylı demiryolu araçları ve intermodal nakliye araçlarından oluşan ürün grupları sergilenecek.
     Fuar kapsamında, demiryollarında yeniden yapılanmanın sektöre ve taşımacılığa etkileri, demiryollarında hızlı yük taşımacılığı, Marmaray Projesi sonrası İstanbul ulaşımı ve demiryolu taşımacılığı, demiryolları yük taşımacılığında fiyatlandırma, demiryolu güvenliği, araç teknolojilerindeki gelişmeler, altyapı ve üstyapı teknojilerindeki gelişmeler konularında yerli ve yabancı konuşmacılar tarafından verilecek konferans ve seminer programları, organizasyonu kendi bölgesindeki en önemli fuar haline getiriyor.
     Fuar, 7-9 Mart tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir