Dünya Yatırım Ajansları Birliği Başkan Yardımcılığına Türkiye seçildi -İlker Aycı 122 ülkenin…

  • Yazı boyutu
Dünya Yatırım Ajansları Birliği Başkan Yardımcılığına Türkiye seçildi
  -İlker Aycı 122 ülkenin…

Dünya Yatırım Ajansları Birliği Başkan Yardımcılığına Türkiye seçildi -İlker Aycı 122 ülkenin yatırım ajansının koordinasyonunda rol alacak

WAIPA Dünya Yatırım Konferansı sırasında yapılan Yönetim Kurulu seçimlerinde Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.
     T.C Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı tarafından yapılan açıklamada İsviçre'nin Cenevre şehrinde gerçekleşen Dünya Yatırım Ajansları Birliği (WAIPA) Dünya Yatırım Konferansı sırasında yapılan Yönetim Kurulu seçimlerinde; T.C Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nın yüzde 65 oy oranıyla, 2013 - 2015 döneminde Başkan Yardımcılığı görevini yürüteceği bildirildi.
     Uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan ve 1995 yılında Cenevre merkezli olarak kurulan, WAIPA'nın, dünya yatırım destek ve tanıtım ajanslarının çatı kuruluşu olarak değerlendirildiği kaydedilen açıklamada, ayrıca dünyanın 122 farklı ülkesinden 164 adet yatırım ajansı üyesi bulunan birlikle ilgili olarak "Ülke ajansları arası işbirliği ve koordinasyon, veri kaynaklarını geliştirme ve paylaşım, ülke ve bölge bazında deneyimlerin paylaşımı, hükümetler nezdinde uluslararası doğrudan yatırım politikalarının belirlenmesi gibi ana konularda faaliyet gösteriyor" denildi.
     WAIPA Dünya Yatırım Konferansı sırasında gerçekleşen Yönetim Kurulu seçimlerinde; T.C Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nın 2013 - 2015 döneminde, bir önceki dönemde Madrid Yatırım Ajansı'nın üstlenmiş olduğu 1. Başkan Yardımcılığı görevini yürüteceği ve aynı dönemde Hong Kong Yatırım Ajansı'nın da, Brezilya Yatırım Ajansı'ndan devraldığı Başkanlık görevini yürüteceği ifade edildi.
     WAIPA Başkan Yardımcılığı konusunda yaptığı açıklamasında İlker Aycı Türkiye'nin, 2023 hedeflerine adım adım yaklaştığı bir dönemde, Başbakanlık Yatırım Ajansı olarak, bir yandan tanıtım faaliyetlerimizi aralıksız yürütürken, diğer yandan da ülke, sektör ve hatta spesifik ürünler için farklı stratejiler geliştirdiklerini söyledi.
     Aycı, bu başarının arkasında; en başta Türkiye'nin son dönemde uluslararası platformda göstermiş olduğu ekonomik ve politik etkinlik yer aldığını belirterek, "Amacımız Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı olarak küresel çapta konumumuzu güçlendirmek, yatırımcılara daha iyi hizmet vermek için kurumsal olarak daha başarılı bir Ajans olmaktır. Hedefimiz her zaman Türkiye'yi her platformda daha yukarılara taşımaktır. Bu bağlamda dünyadaki hemen hemen bütün yatırım destek ve tanıtım ajanslarının temsil edildiği böylesine önemli bir platformda bu göreve seçilmekten ötürü son derece gururluyuz. Ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz"
    
    
    

Bu haberi 87 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir