Dünya ülkelerinin özel sektör temsilcileri İstanbul'da buluşuyor -88 ülkeden 1.000 işadamı…

  • Yazı boyutu
Dünya ülkelerinin özel sektör temsilcileri İstanbul'da buluşuyor
  -88 ülkeden 1.000 işadamı…

Dünya ülkelerinin özel sektör temsilcileri İstanbul'da buluşuyor -88 ülkeden 1.000 işadamı Türkiye'de Uluslararası İş Forumu'nda biraraya gelecek

Kuruluşunun 60. Yılını kutlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), dünyanın önde gelen özel sektör ve uluslararası kuruluş temsilcilerini TOBB Uluslararası İş Forumu'nda biraraya getirecek.
     TOBB açıklamasına göre, uluslararası iş dünyasının liderleri Türkiye'de buluşacak. Avrupa'dan Asya'ya, Afrika'dan Ortadoğu'ya 88 ülkeden bin işadamı küresel krizin etkilerini İstanbul'da tartışacak.
     13 Eylül 2012 Perşembe günü TOBB'un ev sahipliğinde İstanbul Four Seasons Otel'de düzenlenecek İş Forumu'nda ekonomik kriz, kriz zamanlarında özel sektörün rolü, girişimciliğin güçlendirilmesi ve ticaretin önündeki engeller değerlendirilecek.
     İş Forumunun açılışını, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yapması bekleniyor.
     Foruma ABD, Rusya, Yunanistan, Latin Amerika, Suriye, İran, Çin, Mısır, Malezya başta olmak üzere 88 ülkeden iş dünyasının liderleri ve uluslararası kurumların temsilcileri katılacak. Forum kapsamında küresel krizin dünya ekonomilerine etkisi, ülkelerin deneyimleri ve krizin aşılmasında girişimciliğin rolünü bölgesel ve küresel ölçekte gündeme getirmek üzere üç ayrı oturum düzenlenecek.
     Moderatörlüğünü TOBB Başkanı ve ICC Yönetim Kurulu Üyesi Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yapacağı "Kıtalar Küresel Krizi Konuşuyor" oturumunda, yedi kıtanın her birinden temsilciler küresel ekonomik krizin ülkeleri üzerindeki etkilerini tartışacak ve kriz sayesinde edindikleri deneyimlerini paylaşacak.
     "Girişimcilerin Güçlendirilmesi: Özel Sektörün Gelişimi için Bağların Artırılması" oturumu TEPAV Direktörü Güven Sak'ın, "Kriz Zamanında Özel Sektör: Avrupa ve Ortadoğu Arasında" başlıklı oturum ise İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli'nin moderatörlüğünde gerçekleştirilecek.
     Ayrıca, 14 Eylül Cuma günü Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) ve Dünya Odalar Federasyonu (WCF) Genel Konsey ve Yönetim Kurulu toplantıları da İstanbul'da yapılacak.
    
    
    

Bu haberi 121 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir