Dünya Ticaret Merkezi Kentucky Yönetim Kurulu Üyesi Brown: -"ABD Kentucky eyaletinde yatırım…

  • Yazı boyutu
Dünya Ticaret Merkezi Kentucky Yönetim Kurulu Üyesi Brown:
  -"ABD Kentucky eyaletinde yatırım…

Dünya Ticaret Merkezi Kentucky Yönetim Kurulu Üyesi Brown: -"ABD Kentucky eyaletinde yatırım yapmak isteyen Türk işadamlarına ilgili desteği vermeye hazırız"

Dünya Ticaret Merkezi Kentucky Yönetim Kurulu Üyesi Robert Brown, "ABD Kentucky eyaletinde yatırım yapmak isteyen Türk işadamlarına ilgili desteği vermeye hazırız" dedi.
     Merkezi ABD'de bulunan Dünya Ticaret Merkezi Kentucky eyaleti yetkilileri, Bursa'yı tanımak ve incelemelerde bulunmak üzere Bursa Girişimci İşadamları Derneği'ni (BUGİAD) ziyaret etti.
     Brown, burada yaptığı konuşmada, önümüzdeki yıl Türkiye'ye yapmayı düşündükleri geniş kapsamlı iş gezisi çerçevesinde, ön inceleme yapmak üzere Bursa'ya da geldiklerini söyledi.
     Brown, Bursa'nın ekonomik yapısı, ekonomik teşvikler, altyapı projeleri, yatırım imkanları gibi konularda bilgiler almak istediklerini belirterek, "Bursa ile Kentucky eyaleti arasında ticaretin geliştirilebileceği noktaları görmek adına geldik. Kentucky eyaleti ülkenin Detroit gibi sanayi şehirlerine çok yakın konumda bulunmakta ve ticaret için önemli avantajlar sunmaktadır. Bizler ayrıca ABD Kentucky eyaletinde yatırım yapmak isteyen Türk iş adamlarına ilgili desteği vermeye hazırız. Kendileri Kentucky'e geldikleri zaman Dünya Ticaret Merkezi'nde yetkililerle görüşerek, doğru yatırımı yapma adına önemli katkılar alacaklardır" diye konuştu.
     Aynı zamanda Kentucky'deki iş dünyasına Bursa'yı anlatacaklarını söyleyen Brown, "Bursa'ya yatırım yapmaları için teşviklerde bulunacağız. ABD olarak ileri ve yüksek teknolojide otomobil üretimi yapıyoruz. Bursa'nın otomotiv konusunda Türkiye için önemli bir şehir olduğunu gördük" ifadelerini kullandı.
     BUGİAD Üye İlişkilerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethullah Özkara ise Kentucky heyetine BUGİAD'ın yapısı, kuruluş amacı, yaptığı faaliyetler hakkında bilgilendirmeler yaptı. BUGİAD'ın yıl içinde yurt dışından birçok misafir ağırladığını belirten Özkara, "Bu karşılıklı ziyaretlerle dünyaya entegre bir SİAD olduk. Üyelerimiz daralan ülke pazarından dünyaya açılım içindeler. Çatı kuruluşumuz TUSKON'un dünya ticaret köprüleriyle ve iş gezileriyle bu açılımı gerçekleştiriyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir