Dünya Kadınlar Günü -Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan: -"Tasarruf konusunda…

  • Yazı boyutu
Dünya Kadınlar Günü
     -Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan:
     -"Tasarruf konusunda…

Dünya Kadınlar Günü -Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan: -"Tasarruf konusunda kadınlarımıza çok güveniyoruz. Özellikle yeni BES Yasası ile ev hanımlarının, aileyi tasarrufa ve bireysel emekliliğe, yönlendirmeleri artacaktır"

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü ve Emeklilik Gözetim Merkezi Başkanı Mehmet Bostan, tasarruf konusunda kadınlara çok güvendiklerini belirterek, "Özellikle yeni BES Yasası ile ev hanımlarının, aileyi tasarrufa ve bireysel emekliliğe, yönlendirmeleri artacaktır" dedi.
     Bostan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında yaptığı açıklamada, her alanda olduğu gibi tasarruf konusunda da kadınlara teşekkür borçlu olunduğunu belirterek, "Ailenin ve toplumun temel unsuru tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Tasarruf konusunda kadınlarımıza çok güveniyoruz. Özellikle yeni BES Yasası ile ev hanımlarının, aileyi tasarrufa ve dolayısıyla, yıllar sonrasını garanti altına almak için bireysel emekliliğe, yönlendirmeleri artacaktır" dedi.
     Vakıf Emeklilik'i kadın katılımcıların tercih etmesinin kendileri için anlamının büyük olduğunu aktaran Bostan, "Yıllar sonrasını düşünmek, planlamak herkesten önce annelerin aklına gelir. Anneler hep eşlerine, oğullarına 'kenarda paran olsun evladım' der. Bu içgüdüsel güzellik çoğu zaman aileyi dolayısıyla toplumu korur. Biz de Vakıf Emeklilik olarak her zaman annelerin, kadınlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. On yıllar sonrasını Vakıf Emeklilik ile planlamak isteyen aileler bizim için en büyük mutluluk kaynağı oluyor. Yeni BES Yasası ile artık çalışsın çalışmasın herkes yüzde 25 devlet katkısına kavuşuyor. Yasada getirilen avantajlar sayesinde bireysel emeklilik toplumun her kesimine ulaşmaya başladı" ifadelerini kullandı.
     Bostan, ev hanımlarından öğrenciye, tarladaki köylüden pazardaki esnafa kadar toplumun her kesimine ulaşabildiklerini belirterek, şunları kaydetti:
     "Özellikle çalışmayan kesimin önemli bir kesimini oluşturan ev hanımları için güzel bir gelişme oldu. Zaten tasarrufu seven ev hanımları için iyi bir fırsat oldu. BES'e yatırılan her 100 lira için 25 lira ilave destek herkesin yüzünü güldürdü. Müşteri memnuniyetine odaklanmış bir BES şirketi olarak çalışsın çalışmasın tüm kadınların yanlarında olmayı sürdüreceğiz. Tüm annelerle, ev hanımlarıyla birebir iletişim kuruyoruz. Artık kadınlar tasarruflarını altına yatırmak yerine bireysel emeklilikte değerlendirmeyi tercih ediyor. Biz de onlara geleceklerini planlamada yardımcı olmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde kadın hedef kitlemizin beklenti ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, satış paketleri hazırlamayı düşünüyoruz."
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir