Dünya Gümrük Günü kutlamaları -Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Altunyaldız: -"Gümrüklerde…

  • Yazı boyutu
Dünya Gümrük Günü kutlamaları
  -Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Altunyaldız:
  -"Gümrüklerde…

Dünya Gümrük Günü kutlamaları -Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Altunyaldız: -"Gümrüklerde uyguladığımız etkin işletim modelleri ile iş dünyasına yıllık 100 milyon avro destek sağladık"

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, gümrüklerde etkin işletim modelleri ile iş dünyasına yıllık 100 milyon avro destek sağlandığını bildirdi.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, "Dünya Gümrük Günü" dolayısıyla Bakanlık personeli için bir yemek düzenledi.
     JW Marriott Oteli'nde düzenlenen yemekte konuşan Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, 2011 yılında yeniden yapılandırılan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın 1,5 yıl içerisinde çok önemli mesafeler kat ettiğini söyledi.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız da Dünya Gümrük Günü'nün bu yılki temasının "inovasyon" olduğunu hatırlattı.
     Bir ulusun zenginliğinin artık ürettiği bilgi ve bu bilgiyi ne kadar değere dönüştürebilmesiyle ölçüldüğünü anlatan Altunyaldız, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Türkiye'de inovasyon ekonomisini en iyi uygulayan ve buna destek veren kurumlardan biri olduğunu söyledi.
     Altunyaldız, sadece gümrüklerde etkin işletim modelleri uygulaması ile Bakanlık olarak iş dünyasına yıllık 100 milyon avro destek sağlandığını bildirdi. Müsteşar Altunyaldız, "tek pencere" sistemini realize ettikleri zaman da bugün 990 dolar düzeyinde olan konteyner maliyetlerinde 300 dolar kadar avantaj sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
     Konuşmaların ardından, Dünya Gümrük Örgütü liyakat sertifikaları hak sahiplerine verildi.
     Bu arada yemeğe katılacağı duyurulan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, başka bir programının çıkması nedeniyle yemeğe katılamadı.
    
    
    

Bu haberi 204 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir