Dünya ekonomisinin önemli aktörleri Paris'te buluştu -Fransa, bu tür toplantıların kurumsal hale…

  • Yazı boyutu
Dünya ekonomisinin önemli aktörleri Paris'te buluştu 
  -Fransa, bu tür toplantıların kurumsal
hale…

Dünya ekonomisinin önemli aktörleri Paris'te buluştu -Fransa, bu tür toplantıların kurumsal hale getirilmesini önerdi

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, dünyanın ekonomi alanındaki önemli aktörlerinin her yıl sistemli olarak bir araya gelmesini önerdi.
     Hollande'ın girişimiyle Paris'te ilk kez düzenlenen toplantıya, OECD, Uluslararası Para Fonu, Dünya Bankası, Dünya Ticaret Örgütü, Dünya Çalışma Örgütü'nün liderleri katıldı.
     Dünya ekonomisinin sorunlarının masaya yatırıldığı görüşmenin ardından basının sorularını yanıtlayan Hollande, Almanya'nın da her yıl bu tür bir toplantı düzenlediğini hatırlatarak, "Dünya ekonomisinin son durumu ve yeni gelişmelerle ilgili istişarelerde bulunabilmek için bu tür toplantıların kurumsal hale getirilmesini öneriyorum" dedi.
     Hollande, kasım ayı içinde ülkesinde rekabet gücünün artırılması konusunda içinde maliyet hesaplarının düşürülmesini de kapsayan önemli kararlar alacağını söyledi.
     Son istatistikler Fransa'nın dünya ekonomisindeki payının 1990 yılından bu yana yüzde 6,2'den yüzde 3,6'ya düştüğünü ortaya koyuyor.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir