Dünya Ekonomi Forumu Zirvesi bin 138 habere konu oldu

  • Yazı boyutu
Dünya Ekonomi Forumu Zirvesi bin 138 habere konu oldu

Dünya Ekonomi Forumu Zirvesi bin 138 habere konu oldu

Dünya Ekonomi Forumu Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrasya Zirvesi medyada bin 138 habere konu oldu.
     Interpress Medya Takip Merkezi'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, Dünya Ekonomi Forumu'nun (WEF) her yıl ocak ayında İsviçre'nin Davos kasabasında gerçekleştirilen yıllık zirvesinden sonraki en geniş çaplı organizasyon olan "Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrasya Dünya Ekonomi Forumu"nun İstanbul'daki Zirvesine ilişkin medyada 4-6 Haziran 2012 tarihleri arasında bin 138 haberin yer aldığı bildirildi.
     2009'da Dünya Ekonomi Forumu'nda ekstra söz hakkı alamayınca "One minute" diyerek, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e cevap veren, sonrasında bir daha Davos'a gelmeyeceğini söyleyerek toplantıyı terk eden Başbakan Tayyip Erdoğan'ın bu hareketinin de medyada geniş yankı bulduğu hatırlatılan açıklamada, aradan geçen 3 yılın ardından Başbakan Erdoğan'ın yeniden katıldığı İstanbul'daki Dünya Ekonomi Forumu Zirvesi'nin medyada büyük bir dikkat ve ilgiyle takip edildiği vurgulandı.
     Açıklamada, üç gün süren "Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrasya Zirvesi"nin iki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergide toplam 211 haberle okuyuculara aktarılırken, 60'a yakın ulusal ve yerel televizyon kanalında gün boyunca yayınlanan haber kuşaklarında ise toplam 927 kez haber olduğu kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir