Dünya Ekonomi Forumu -Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz: -"Küresel finansal kriz sonrasında Türkiye,…

  • Yazı boyutu
Dünya Ekonomi Forumu
  -Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz:
  -"Küresel finansal kriz sonrasında Türkiye,…

Dünya Ekonomi Forumu -Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz: -"Küresel finansal kriz sonrasında Türkiye, dünyada çok daha fazla ilgi odağı haline geldi"

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, küresel finansal kriz sonrasında Türkiye'nin dünyada çok daha fazla ilgi odağı haline geldiğini belirtti.
     Yılmaz, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrasya Dünya Ekonomi Forumu kapsamında düzenlenen ve basına kapalı olarak gerçekleştirilen oturumun ardından AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
     Forumda, çok sayıda ülkeden, özel sektörden, kamudan katılımcıların yer aldığına değinen Yılmaz, forum için İstanbul'un seçilmesinin önemine işaret etti.
     Yılmaz, küresel finansal kriz sonrasında Türkiye'nin dünyada çok daha fazla ilgi odağı haline geldiğini ve özellikle son 2-3 yılda sağladığı yüksek büyüme hızlarının, istikrarlı bankacılık yapısının, mali disiplinin ve siyasi istikrarın Türkiye'yi ilgi odağı haline getirdiğini söyledi.
     Türkiye'nin küresel krizden önce de başarılı bir ülke olduğunu ancak kriz bir test niteliği taşıdığını dile getiren Yılmaz, "Bu testten başarıyla geçen ülkeler arasında Türkiye, gerçekten bir parlayan yıldız gibi. Bölgesindeki bütün istikrarsızlıklara rağmen, Avrupa'daki bütün çalkantılara rağmen Türkiye, bu performansı ortaya koydu. Bu, Türkiye'nin doğru politikalar izlediğini, iyi yönetildiğini, doğru reformlar yaptığını gösteriyor. Bu nedenle de Türkiye, ilgi odağı haline geldi" diye konuştu.
     Yılmaz, İstanbul'un bir dünya şehri olarak daha fazla ön plana çıktığını belirterek, bu toplantıların, İstanbul Finans Merkezi projesine de hizmet ettiğini, hem İstanbul'un hem Türkiye'nin tanıtımı ve buradaki fırsatların dünyadan gelen aktörlere anlatımı açısından platform oluşturduğunu kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir