Dünya Bankası Türkiye Direktörü Martin Raiser Manisa'da -Raiser, Manisa Belediyesi ile birlikte…

  • Yazı boyutu
Dünya Bankası Türkiye Direktörü Martin Raiser Manisa'da
  -Raiser, Manisa Belediyesi ile birlikte…

Dünya Bankası Türkiye Direktörü Martin Raiser Manisa'da -Raiser, Manisa Belediyesi ile birlikte düzenledikleri "Vatandaş Karnesi" projesi için Manisa'da incelemelerde bulundu

Dünya Bankası Türkiye Direktörü Martin Raiser, Manisa Belediyesi ile birlikte hazırladıkları "Vatandaş Karnesi Projesi"nde Manisa'da vatandaşların en çok sağlık ve cenaze hizmetlerinden memnun olduğunun ortaya çıktığını bildirdi.
     Raiser, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz'ü ziyaretinde yaptığı açıklamada, Türkiye'de 5 aydır görev yaptığını, Manisa'da Dünya Bankası'nın desteği ile hayata geçirilen "Vatandaş karnesi" projesini yerinde görmek için incelemelerde bulunduğunu söyledi.
     Proje kapsamında Manisa'da 27 farklı kurum hizmetinin vatandaşlar tarafından puanlama yöntemiyle derecelendirdiğini ifade eden Raiser, bunlar içinde ilk sırada sağlık hizmetlerinin, ikinci sırada ise cenaze hizmetlerinin yer aldığı bilgisini verdi.
     Vatandaşın memnuniyetini ifade ettiği hizmetleri, yerinde gördüğünü ve yetkililerinden bilgi aldığını belirten Raiser, projenin diğer illere de yayılabileceğini söyledi.
     Raiser, Manisa'da tarihi ve turistik yerleri de gezdiğini, mesir macunu ve sultan çayından da tattığını belirterek, Manisa'dan kültürel yönden de çok etkilendiğini kaydetti.
     "Vatandaş karnesi" projesinin demokrasi, halkın katılımı ve insanların yaptığı faydalı işlerde farkındalık yaratmak adına son derece faydalı bir proje olduğunu söyleyen Vali Daşöz de projenin bir sonraki ayağında hizmetler açısından iller ve bölgeler arasındaki performans farklılıklarının da gözlenmesi tavsiyesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 187 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir