Dünya Bankası'ndan KİK'e çalışma ziyareti

  • Yazı boyutu
Dünya Bankası'ndan KİK'e çalışma ziyareti

Dünya Bankası'ndan KİK'e çalışma ziyareti

Kamu İhale Kurumu'na (KİK), "Türkiye-AB Gümrük Birliği'nin Değerlendirilmesi" çalışması kapsamında Dünya Bankası'ndan gelen heyet tarafından çalışma ziyareti gerçekleştirildi.
     KİK'ten yapılan açıklamaya göre, Dünya Bankası, Avrupa Komisyonu tarafından, Türkiye ile AB arasında tesis edilen Gümrük Birliği'nin ekonomik etkilerinin araştırılması ve modernizasyon imkanlarının değerlendirilmesi amacıyla yaptırılan "Türkiye-AB Gümrük Birliği'nin Değerlendirilmesi" konulu çalışma kapsamında KİK'e çalışma ziyaretinde bulundu.
     Söz konusu çalışma kapsamında Dünya Bankası Uluslararası Ticaret Departmanı'ndan Kıdemli Ekonomist Ian Gillson ve Danışman Michael Friis Jensen, Uluslararası İlişkiler Daire Başkan Vekili Dursun Ali Demirboğa ile diğer ilgili yetkililerle bilgi ve görüş alışverişinde bulundu.
     Dünya Bankası heyetine kamu ihale sisteminin ve Kurumunun genel tanıtımı yapılarak, Kurumun düzenleme, denetleme ve eğitim görevleri ile elektronik ihale uygulamaları hakkında bilgi verildi.
     Gümrük Birliği'nin kamu alımlarına etkileri konusunun da değerlendirildiği görüşmelerde, AB ve Türkiye'de uygulanan eşik değerler, istisnalar ve yerli istekliler lehine uygulanan fiyat avantajı konuları gündeme gelerek ele alındı.
     Açıklamada ayrıca, söz konusu görüşmenin Gümrük Birliği'nin etkilerinin tartışılması bakımından da oldukça faydalı geçtiği kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 89 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir