Dünya Astsubaylar Günü resepsiyonu -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"(Babasının…

  • Yazı boyutu
Dünya Astsubaylar Günü resepsiyonu
  -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
  -"(Babasının…

Dünya Astsubaylar Günü resepsiyonu -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"(Babasının astsubay olduğunu belirterek) Ben şeref ve onurla taşıdığım bu görevimde babamın maaşlarının katkısını bilenlerdenim"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kendisinin astsubay çocuğu olduğunu ve astsubayları yakından tanıdığını belirterek, "Ben şeref ve onurla taşıdığım bu görevimde babamın maaşlarının katkısını bilenlerdenim" dedi.
     Dünya Astsubaylar Günü dolayısıyla Hilton Oteli'nde düzenlenen resepsiyona katılan Bakan Yıldız, buradaki konuşmasında Türk askerinin milli ve manevi değerlerin teminatı olduğunu söyledi.
     Yıldız, milletin orduyu peygamber ocağı olarak gördüğünü ve bağrına bastığını dile getirdi.
     Türk Silahlı Kuvvetleri'nin her kademesinin önemli ve ayrıcalıklı olduğunu ama astsubayların ordunun bel kemiğini oluşturduğunu ifade eden Bakan Yıldız, şöyle konuştu:
     "Astsubaylarımız emir komuta zincirinde ara kademede yer almalarına rağmen bütün ağırlık merkezi onların omuzlarında. Astsubaylarımız askerinin hastalıklarını, üzüntülerini kendi ailesinin üzerinde tutar. Ülkenin savunmasını diğer askeri görevlilerimiz gibi canı pahasına tereddütsüz yapar. Ben bunları yakından yaşamış biriyim. Çünkü ben bir astsubay çocuğuyum. Astsubayları, babamdan çok yakın bilirim. Zor şartlarda biriktirdikleri parayla çocuklarının çok iyi okullarda okumasını ister. Ben şeref ve onurla taşıdığım bu görevimde babamın maaşlarının katkısını bilenlerdenim. Her biriniz şu anda benim bulunduğum görevlerden daha iyi görevlerde çocuklarınızı görebilecek kabiliyet ve kapasitedesiniz."
     Hükümet olarak yaptıkları düzenlemelerle astsubayların 1. derecenin 4. kademesine yükseltilmesine imkan tanıdıklarını anımsatan Yıldız, mecburi hizmetin 15 yıldan 10 yıla indirilmesinin de önemli olduğunu söyledi.
     Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Başkanı Ahmet Keser de Dünya Astsubaylar Günü'nün ilk niteliğinde olduğunu belirterek, ileriki yıllarda etkinliği uluslararası boyuta taşımak istediklerini söyledi.
     Resepsiyona, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve davetliler katıldı.
    
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir