DTO İzmir Şubesi meclis toplantısı -Şube Başkanı Dologh: -"Paris'teki EXPO sunumunda BİE Genel…

  • Yazı boyutu
DTO İzmir Şubesi meclis toplantısı
  -Şube Başkanı Dologh: 
  -"Paris'teki EXPO sunumunda BİE Genel…

DTO İzmir Şubesi meclis toplantısı -Şube Başkanı Dologh: -"Paris'teki EXPO sunumunda BİE Genel Sekreteri Loscarteles'ten tam not aldık"

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Geza Dologh, geçen hafta Paris'te yapılan EXPO 2020 sunumunun çok başarılı geçtiğini, Uluslararası Sergiler Bürosu (BİE) Genel Sekreteri Loscarteles'in de İzmir'e tam puan verdiğini söyledi.
     Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi'nin kasım ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.
     Toplantıya, Limanlardan Sorumlu İzmir Vali Yardımcısı Cengizhan Aksoy, TCDD İzmir Liman Müdürü Turan Yalçın, İZFAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Şakir Örs ile üyeler katıldı.
     Aynı zamanda EXPO Yürütme Komitesi Üyesi olan Şube Başkanı Geza Dologh, toplantıda, EXPO çalışmalarının taktik olarak sessiz ve derinden yapıldığını ifade etti.
     EXPO'nun "emin ellerde olduğunu" belirten Dologh, Paris'teki sunuma Amerika'nın Elon Üniversitesi'nden bir grup öğrencinin Hindistan'da çektiği "Health for Al" adlı belgesel filmin damgasını vurduğuna dikkati çekti.
     Dologh, şöyle konuştu:
     "Sunumumuzu bu sefer tam zamanında bitirdik. Genel Sekreter'e sunumu nasıl bulduğunu sorduğumuzda bana 'bir şey belli olduki çok çalışmışsınız' dedi. Sunum, uzun süre alkışlandı. Bu arada belgesel filmi hazırlayan ekibe Türkiye'nin jesti ise Hindistan'da bir sağlık ocağı kurmak oldu. Kırsalda kurulacak sağlık ocağının adı da İzmir olacak" dedi.
     Dologh, önümüzdeki ay Türkiye'ye gelecek olan BİE Genel Sekreteri Loscarteles'in, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşeceğini kaydetti.
     İZFAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Şakir Örs ise deniz ve fuarcılığın İzmir'in geleceğine yön verecek 2 sektör olduğunu ifade etti.
     EXPO'nun da kente kazanımlarının olacağını vurgulayan Örs, "Fakat fuar ve denizden yeterince faydalandığımızı söyleyemem. İzmir'e yapılacak yat limanları ulaşım anlamında önemli bir ivme kazandıracaktır. Alsancak Limanı'ndaki düzenlemelerin bitmesiyle bu limanın tekrar Türkiye'nin en önemli ticaret merkezi olacağına inanıyorum" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir