DTO başkan adayı Çakır: -"8 binden fazla üyesi olan DTO'nın seçimlerinin dar mekanlarda…

  • Yazı boyutu
DTO başkan adayı Çakır:
  -"8 binden fazla üyesi olan DTO'nın seçimlerinin dar
  mekanlarda…

DTO başkan adayı Çakır: -"8 binden fazla üyesi olan DTO'nın seçimlerinin dar mekanlarda yapılması sadece ufuksuzluk değil üyelere de değer vermemektir"

Deniz Ticaret Odası (DTO) başkanlığına adaylığını açıklayan Salih Zeki Çakır, 5 Mart'ta yapılacak seçimlerin DTO binası yerine daha büyük bir salonda yapılmasının üyelere saygının gereği olduğunu belirterek, "8 binden fazla üyesi olan DTO'nun seçimlerinin dar mekanlarda yapılması sadece ufuksuzluk değil üyelere de değer vermemektir" dedi.
     DTO başkan adayı Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, çok fazla katılım olması beklenen seçimin kısıtlı imkanlara sahip hizmet binasında yapılmasını kasıtlı bulduğunu öne sürerek, şu ifadeleri kullandı:
     "Defalarca söylememize rağmen, seçimlerin DTO salonunda yapılmasına dair karar alınması sektörümüz adına üzüntü vericidir. 8 bin üyesi olan DTO'nun seçimlerinin çok dar mekanlarda yapılması, vizyonsuzluk ve üyelere değer vermemektir. Karar mutlaka değiştirilmelidir. Üyelere değer vereceğiz, odayı komitelerin gerçek temsilcileri ile birlikte yöneteceğiz. Vizyonsuzluğu sona erdireceğiz. Ülkemizin en büyük denizcilik kamu kuruluşu DTO'nun seçimleri, İstanbul metropolünün en büyük salonlarında yapılmalıdır. Biz, 'DTO Değişim Grubu' olarak bu konuda ilgililer nezdinde girişimlerimizi başlattık."
     DTO binasının mevcut başkan Metin Kalkavan'ın seçim bürosu gibi kullanıldığını iddia eden Çakır, odanın web sitesi "denizticaretodasi.org.tr"nin de Kalkavan'ın kişisel blogu gibi kullanıldığını savundu.
     NACE uygulamasını da eleştiren Çakır, "Şeffaflık ve demokrasiye aykırı davranışlardan kesinlikle vazgeçilmelidir. Mevcut yönetim, çok sayıda şirketi, ilgili olmadıkları meslek gruplarına kaydırmıştır. Seçim telaşıyla yapılmış bu hatalı işlem düzeltilmelidir. Yönetimi demokrasiye, şeffaflığa, komitelere ve üyelere saygılı olmaya davet ediyoruz" ifadesini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir