Draghi'nin açıklamaları -İntegral Menkul Değerler AŞ Analisti Egemen Candır: -"Draghi'nin…

  • Yazı boyutu
Draghi'nin açıklamaları
  -İntegral Menkul Değerler AŞ Analisti Egemen Candır:
  -"Draghi'nin…

Draghi'nin açıklamaları -İntegral Menkul Değerler AŞ Analisti Egemen Candır: -"Draghi'nin açıklamalarında piyasalara daha önce açıklanan veya sızan bilgilerin teyit edildiğini müşahede ettik"

İntegral Menkul Değerler AŞ Analisti Egemen Candır, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin açıklamalarında piyasalara daha önce açıklanan veya sızan bilgilerin teyit edildiğini müşahede ettiklerini ifade etti.
     Draghi'nin açıklamalarını AA muhabirine değerlendiren Candır, "Açıklamalarda piyasalara daha önce açıklanan veya sızan bilgilerin teyit edildiğini müşahede ettik. ECB'nin 3 yıl vadeye kadar tahvil alımlarına gideceğini öğrendik. Draghi, açıklamasında tahvil alımlarının koşullu olacağını, bu koşulların belirlenmesinde geniş ve gevşek bir uygulamaya gidileceğinden ve koşulların belirlenmesinde Avrupa hükümetleri ve merkez bankaları ile birlikte hareket edileceğini söyledi. Tahvil alımlarında daha önce belirtildiği üzere parasal sınır belirlenmeyeceğini söyleyen Draghi, koşulların karşılanmaması durumunda ECB'nin var olan tahvilleri satabileceğini de yineledi. Tahvil alımı konusunda IMF'nin de desteğinin istendiğini söyleyen Draghi'nin açıklamaları sonrasında piyasaların öncelikle bir kısım satışa geçtiğini gördük" bilgilerini aktardı.
    
     -"Paritede kademeli toparlanmalar görülebilecek"-
    
     Draghi açıklamalarının bu zamana kadar belirtilen ve sızdırılan bilgilerden pek bir farklılık olmadığını söyleyen Candır, "Özellikle avro/dolar paritesinde daha önce bu bilgilerin sızması ile gerçekleşen alımların karlarının bir kısmının bu aşamada realize edilmiş olabileceği noktası önemli. Bono alım programının olumluluğu ve piyasalarda 3 yıllık faizlerde baskı yaratmaya devam edeceği düşünülürse, ilk aşamada görülen hareketlilik ve satışlardan sonra özellikle paritede kademeli toparlanmalar görülebileceğini ve önce 1,2525, ardından da 1,2495 seviyeleri kırılamadığı sürece toparlanmaların sürdürülebilir olabileceğini düşünmekteyiz. Bugün açıklanan verilerden, ECB'nin faiz kararında da değişikliğe gidilmediği düşünülürse, olumlu etkenlerin satış baskısına sınırlı oranlarda hakim gelebileceğini ve özellikle avro/dolar paritesinde 1,2630 - 1,2650 bandının tekrar test edilebileceğini düşünmekteyiz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir