Draghi'nin açıklamaları

  • Yazı boyutu
Draghi'nin açıklamaları

Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert:"Draghi'nin konuşması büyük bir hayal kırıklığı yarattı"

Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin konuşmasının büyük bir hayal kırıklığı yarattığını belirtti.
     AA muhabirine Draghi'nin açıklamalarını değerlendiren Cömert, ECB'den agresif bir aksiyon beklendiğini fakat tersine hiçbir şey olmadığını ve beklentilerin biraz daha ötelendiğini söyledi.
     Cömert, şunları kaydetti:
     "Sözel müdahalelerle moral verilmeye çalışıldı. Piyasalarda artık bunu satın almak istemiyor. Özellikle Avrupa tarafı aksiyon görmek istiyor. Bu yüzden de piyasalarda çok sert hareketler görülüyor. Eylül ayında Avrupa İstikrar Mekanizması'nın (ESM) Almanya'da Anayasa Mahkemesi tarafından onay süreci var. Bu onaylanacak.
     Bundan sonra harekete geçmek söz konusu olacak. Muhtemelen ECB de Eylül ayına kadar vakit kazanmaya çalışıyor. Arzu edilen şu, ülkeler önce zor durumda olduklarını kabul etsinler. Bu mekanizmaya başvursunlar. Ancak ondan sonra ECB piyasaya girip yardım edebilir. Bu olana kadar da piyasalara rahat yok gibi görünüyor."
    
    
    


Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir