Draghi'nin açıklamaları -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"Tahvil alım programına…

  • Yazı boyutu
Draghi'nin açıklamaları
  -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert:
  -"Tahvil alım programına…

Draghi'nin açıklamaları -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"Tahvil alım programına üyelerden birinin itiraz ettiği açıklaması sonrasında paritede düşüş görülüyor" -"Tahvil alım programı Avro Bölgesi üzerindeki riskleri azaltma konusunda oldukça başarılı olabilir"

Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) tahvil alım programına üyelerden birinin itiraz ettiği açıklaması sonrasında paritede düşüş görüldüğünü söyledi.
     ECB Başkanı Mario Draghi'nin tahvil alım programının detaylarını açıkladığı toplantının ardından değerlendirmede bulunan Cömert, paritede 1,2560'ın bu aşamada ilk destek olarak öne çıktığını ve 1,2630 seviyesinin ise ilk direnç seviyesi olduğunu söyledi.
     Tahvil alım programının Avro Bölgesi üzerindeki riskleri azaltma konusunda oldukça başarılı olabileceğini belirten Cömert, şunları kaydetti:
     "Burada tek kritik konu, önce bir ülkenin yardım isteğinde bulunmak zorunda olması. Bu durum bir süre daha avro üzerinde baskı yaratabilir. Ancak FED'in gelecek haftaki faiz kararı öncesinde aşağı yönün de sınırlı olduğunu düşünüyoruz"
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir