DR'nin otomobil tutkusu İstanbul Autoshow 2012'de -İtalyan otomobil firması Di Risio ile…

  • Yazı boyutu
DR'nin otomobil tutkusu İstanbul Autoshow 2012'de
     -İtalyan otomobil firması Di Risio ile…

DR'nin otomobil tutkusu İstanbul Autoshow 2012'de -İtalyan otomobil firması Di Risio ile ortaklığa giden Mermerler Otomotiv, 2013'ün ilk çeyreğinde Türkiye'de yeni modelleri satışa sunmaya hazırlanıyor

İtalyan otomobil firması Di Risio ile ortaklığa imza atan Mermerler Otomotiv, 2013'ün ilk çeyreğinde Türkiye'de yeni modelleri satışa sunmaya hazırlanıyor.
     Yapılan açıklamaya göre, İstanbul Autoshow 2012'de DR1, DR2 ve DR5 ile birlikte ilk kez görücüye çıkan toplam yedi model, tasarım ve kalitesiyle dikkat çekiyor.
     DR Yönetim Kurulu Başkanı Massimo Di Risio, yaptığı değerlendirmede, 2013'ün ilk çeyreğinde, Türkiye'de Mermerler Otomotiv güvencesiyle DR1, DR2 ve DR5 olmak üzere üç model ile satışa başlayacaklarını belirtti.
     Avrupalı bir otomobil üreticisi olarak Türk otomotiv pazarına hızlı bir giriş yapacaklarını ve rekabetçi fiyatlarla Türkiye pazarında etkili olmak istediklerini dile getiren Di Risio, Mermerler Otomotiv gibi köklü bir firmayla işbirliği içinde olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.
     Di Risio, "Türkiye bizim için yeni bir pazar. Bu pazarın ihtiyaçlarını doğru algılayabilmek ve talepleri karşılayabilmek ise ciddi bir mühendislik ve Ar-Ge çalışması gerektiriyor. Biz Ar-Ge ve estetiği birleştirmenin en mükemmel formülünü bulduğumuza inanıyoruz. Isernia'daki tesislerimizde sadece İtalya veya Türkiye için değil; geleceğin dünya otomobilini geliştirmek konusunda da ara vermeden çalışıyoruz" bilgisini verdi.
    
     -"Türk otomotiv pazarında yeni oyuncu olmanın avantajını kullanacağız"-
    
     Sadece şirket sahibi değil aynı zamanda bir yarış pilotu olduğunu da dile getiren Di Risio, "Otomotivin, ticari boyutunun ötesinde bir yürek ve cesaret işi olduğunu düşünüyorum. Türkiye'de gireceğimiz çetin yarışta ortağımız Mermerler Otomotiv ile iyi bir netice alacağımıza inanıyorum" yorumunu yaptı.
     Tasarım ve kalitenin mükemmel birleşimi olarak üretilen DR1 ve DR2 modelleriyle AB segmentine, DR5 modeliyle de SUV araçlarıyla her kesime hitap etmeyi hedefleyen Di Risio, Türk otomobil pazarındaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve yeni bir oyuncu olmanın avantajını kullanacaklarını kaydetti.
     Bu arada, gelecek dönemde DR3 ve DR6 gibi daha çok geniş ailelere yönelik dizelli station ve D Segmenti araçların Türkiye'de satışa sunulması da hedefleniyor.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir