Döner sermaye işletmeleri için 30 milyon lira

  • Yazı boyutu
Döner sermaye işletmeleri için 30 milyon lira

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Yönetmeliği.Döner sermaye işletmeleri için 30 milyon lira sermaye tahsis edilerek, Bakanlar Kurulu kararı ile ihtiyaç duyulması halinde söz konusu tutar beş katına kadar artırılabilecek

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesindeki döner sermaye işletmeleri için 30 milyon lira tahsis edildi. Söz konusu tutar, ihtiyaç duyulması halinde Bakanlar Kurulu kararı ile beş katına kadar artırılabilecek.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Yönetmeliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, döner sermaye işletmesine tasfiyelik hale gelen eşyanın ilgili mevzuat uyarınca tasfiyesi ile anılan eşyanın satışa sunulmasından önce özelliklerine göre bakımı, tamiri ve ambalajlamasını yapma veya yaptırma yetkisi verildi.
     Yolcu beraberi eşya, kaçak veya kaçak zannı ile yakalanan eşya ve araç ile zorunlu hallerde gümrük denetimine tabi diğer eşya için geçici depolama yerleri ve antrepolar işletmek de döner sermaye işletmesinin görevleri arasında yer aldı.
     Öte yandan, döner sermaye işletmeleri için 30 milyon lira sermaye tahsis edilirken, ihtiyaç duyulması halinde söz konusu sermaye, Bakanlar Kurulu kararı ile beş katına kadar artırılabilecek. Bu suretle artırılan sermaye, elde edilen karlarla karşılanacak.
     Bağış ve yardımlar tahsis edilen sermaye miktarı ile sınırlı olmaksızın sermayeye ilave edilecek.
    
    
    


Bu haberi 223 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir