DOMOTEX Middle East Fuarı 5 binden fazla ziyaretçi çekti -İHİB Başkanı Yılmaz: -"Fuar,…

  • Yazı boyutu
DOMOTEX Middle East Fuarı 5 binden fazla ziyaretçi çekti 
  -İHİB Başkanı Yılmaz:
  -"Fuar,…

DOMOTEX Middle East Fuarı 5 binden fazla ziyaretçi çekti -İHİB Başkanı Yılmaz: -"Fuar, İstanbul'da ilk kez düzenlenmesine rağmen katılımcı ve ziyaretçi açısından beklenenin üstünde sonuçlandı"

Halıdan parkeye, esnek yer döşemelerinden doğal taşlara, baskılı zemin ürünlerinden inovatif uygulamalara dek zemine dair tüm çözümlerin sergilendiği DOMOTEX Middle East, İstanbul'da bu yıl ilk kez düzenlenmesine karşın, bini aşkın yabancı olmak üzere 5 binden fazla ziyaretçi çekti.
     Yapılan açıklamaya göre, 6 yıldır Dubai'de yapılan DOMOTEX Middle East Fuarı', İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB) ve Deutsche Messe organizasyonunda bu yıl ilk kez Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlendi.
     Fuar, dört gün boyunca yüzde 21'i yabancı olmak üzere toplam 5 bin 99 kişi tarafından ziyaret edildi.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen İHİB Başkanı İbrahim Yılmaz, fuarın, ilk kez düzenlenmesine rağmen katılımcı ve ziyaretçi açısından beklenenin üstünde sonuçlandığını belirtti.
     Yılmaz, fuarın Afrika, Avusturya, Belçika, Çin, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Hindistan, Güney Kore, İspanya ve İsviçre başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler tarafından gezildiğini vurgulayarak, "İstanbul 56 ülkeye tek bir uçuş mesafesinde olduğu için yabancıların ulaşımını kolaylaştırdı ve katılım tahmin edilenden yüksek oldu" değerlendirmesinde bulundu.
     Fuar'ın Dubai'de hak ettiği konuma gelemediğini savunan Yılmaz, şu bilgileri verdi:
     "İpek yolu üzerinde halı ticaretinin yapıldığı en önemli ticaret merkezi İstanbul'du. Fuar aracılığıyla İstanbul'un bugün de halen bu özelliğini koruduğunu gördük. Makine ve el halıcıları fuara çok iyi hazırlandı. Firmalar Honnever'de gerçekleştirilecek fuardan önce ürünlerinin büyük bir kısmını sergiledi. Fuar'da küçük büyük her firmanın bir tasarımcı ile çalıştığını ve halılarda günümüze uygun renk ve iç tasarımın uygulandığını gördük."
    
     -Fuar süresince farklı etkinlikler düzenlendi-
    
     Bu arada, fuarın en dikkati çeken etkinliği, İHİB'in bu yıl DOMOTEX Middle East İstanbul kapsamında düzenlediği geleneksel "Halı Tasarım Yarışması Ödül Töreni" oldu. Seçilen halıların 4 gün boyunca ziyaretçilere sunulduğu yarışmanın ödülleri, ilk akşam düzenlenen davetle sahiplerini buldu.
     Bir diğer etkinlik de Orman Sanayi İşadamları Derneği (ORSİAD) tarafından düzenlenen ZGF (Zeminin Geleceği Forumu) oldu. Forum, Parke- PVC - Halı sektörünün önde gelen temsilcilerini buluşturdu. Forum programının yanı sıra Nalburiye Köşesi ve Etkinlik alanı oluşturuldu. Praktiker tarafından halı, parke ve seramik döşeme uygulamalarının gösterildiği alan fuar süresince ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.
     DOMOTEX Middle East İstanbul'da, "yerin tüm dokularını hissedin" sloganıyla ziyaretçi ve katılımcılara sektördeki en yeni trendler sunuldu. Sektör profesyonellerinin yanı sıra iç mimarlar, mimarlar, endüstriyel tasarımcılar, mobilya ve boya üreticileri, planlamacılar, yatırımcılar, gayrimenkul geliştiricileri, oteller için satın alma yöneticileri, alışveriş merkezleri ve kamu kuruluşlarının yanı sıra, gemi ve yat satın alma şirketlerinden de oluşan geniş bir ziyaretçi profili de fuarı ilgiyle gezdi.
     Fuarda, 8 bin metrekare alanda 29 ülkeden 222 yerli ve yabancı firma ağırlandı. Ağırlıklı Ortadoğu ülkelerinin oluşturduğu satın alma gruplarının ilgi odağı olan DOMOTEX Middle East İstanbul Fuarı boyunca iş bağlantıları ve satış anlaşmaları da gerçekleştirildi.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir