"DOMOTEX Middle East" 8-11 Kasım'da İstanbul'da... -Hannover-Messe International İstanbul Genel…

  • Yazı boyutu
"DOMOTEX Middle East" 8-11 Kasım'da İstanbul'da...
  -Hannover-Messe International İstanbul Genel…

"DOMOTEX Middle East" 8-11 Kasım'da İstanbul'da... -Hannover-Messe International İstanbul Genel Müdürü Alexander Kühnel: -"İlk kez olmak üzere Türkiye, Almanya'dan sonra zemin kaplamaları alanında en geniş alana sahip oluyor" -"151 firma uluslararası bazda büyük bir katılım gösteriyor. Bu büyük bir başarı, yüksek bir potansiyelin göstergesi" -İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB) Başkanı İbrahim Yılmaz: -"Türk halıcılığının bu fuarla birlikte dünyadaki herhangi bir pazara, herhangi bir müşteriye erişim sorunu kalmamıştır"

Türkiye ve Ortadoğu'nun en büyük zemin kaplamaları fuarı olarak nitelenen "DOMOTEX Middle East", 8-11 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.
     Fuarı düzenleyen Hannover-Messe International İstanbul'un Genel Müdürü Alexander Kühnel, fuar tanıtımına ilişkin düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, "İlk kez olmak üzere Türkiye, Almanya'dan sonra zemin kaplamaları alanında en geniş alana sahip oluyor. 151 firma uluslararası bazda büyük bir katılım gösteriyor. Bu büyük bir başarı, yüksek bir potansiyelin göstergesi" dedi.
     Fuara toplam katılımcı ülke sayısının 29 olduğunu belirten Kühnel, "DOMOTEX Middle East, katılımcı firmalar tarafında, çok sayıda Türk ve yabancı halı üreticisinin ilgisini çekti. Katılımcılarımıza dünyanın her yanından alıcı ve karar vericiler ile buluşacakları bir platform sağlıyoruz" ifadelerini kullandı.
     Hannover-Messe Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Altıntop da, "Bu hafta 29 ülkeden katılımcılar fuar için İstanbul'a gelecek. Bu fuar için ilgili şehirlerdeki ticaret odaları, sanayi odaları ile birlikte çalışarak onları fuara getirmek için çalıştık" bilgisini verdi.
    
     -"Çin'den Avusturya'ya, Belçika'dan Malezya'ya, İran'dan ABD'ye geniş katılım"-
    
     İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB) Başkanı İbrahim Yılmaz ise, şunları kaydetti:
     "Türkiye farklı sektörlerde çok önemli ve etkili fuarlar düzenliyor ve Türk firmaları dünya çapındaki büyük fuarlarda boy gösteriyor. Buradan bakıldığında DOMOTEX Middle East fuarı da bu fuarlardan biri gibi görünüyor. İşte bu noktada bu fuarın ayırdedici özelliğini ortaya koymak lazım.
     Bu fuarın vizyonu yanlızca Türk halıcılığının dünya vitrinine çıkma çabasıyla sınırlı değil. Bu fuar, dünya halıcılığının kendine bu coğrafyada yeni bir sıçrama taşı araması anlamına geliyor. DOMOTEX Middle East ile küresel halı ticaretinin önündeki kimi engelleri kaldırıyor, Türkiye'nin jeopolitik konumunun ve İstanbul'un tarihsel ve ekonomik gücünün halı sektörüne katkı sağlamasının önünü açıyoruz.
     Yanlızca yabancı ziyaretçi açısından değil, Çin'den Avusturya'ya, Belçika'dan Malezya'ya, İran'dan ABD'ye kadar tüm büyük halı firma ve markalarını da katılımcı olarak fuarımızda ağırlıyoruz."
    
     -"Trendleri belirleyen proaktif bir tutum sergiliyoruz"-
    
     Gelecek stratejilerinin merkezinde tüketici odaklı, yaratıcı ve yenilikçi üretim anlayışı olduğunu anlatan Yılmaz, "Bir ayağımızı kendi işlerimize basıyorsak, bir ayağımızı dünya pazarlarının tam ortasına basıyoruz. Tüm trendlerden haberdar, hatta trendleri belirleyen proaktif bir tutum sergiliyoruz. Bunu da uzun süredir tasarımcı merkezli bakış açısıyla başarıyoruz" diye konuştu.
     "Yerin tüm dokularını hissedin" sloganı ile 8-11 Kasım'da katılımcı ve ziyaretçilerine kapılarını açacak fuarın, sektör için büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Türk halıcılığının bu fuarla birlikte dünyadaki herhangi bir pazara, herhangi bir müşteriye erişim sorunu kalmamıştır" dedi.
    
    
    

Bu haberi 120 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir