DOMATEXPO Fuarı'na doğru -Kumluca'da 22-24 Kasım tarihlerinde düzenlenen fuarın teması, "Domates…

  • Yazı boyutu
DOMATEXPO Fuarı'na doğru
  -Kumluca'da 22-24 Kasım tarihlerinde düzenlenen
  fuarın teması, "Domates…

DOMATEXPO Fuarı'na doğru -Kumluca'da 22-24 Kasım tarihlerinde düzenlenen fuarın teması, "Domates ve Çocuk" olacak

Türkiye'nin ilk ürün ihtisas fuarı olacak Domates İhtisas Fuarı (DOMATEXPO), 22-24 Kasım tarihlerinde Antalya'nın Kumluca ilçesinde yapılacak.
     Kumluca ilçesinde 22-24 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek DOMATEXPO Fuarı'nın danışma kurulu, Kaymakam Salih Işık ve Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya başkanlığında toplandı.
     Kumluca Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kaymakam Işık, fuarın sera ve domates üretimi konusunda bir ilk olduğuna dikkati çekti.
     Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da fuarın Kumluca'nın gelişiminde önemli bir yeri olacağını vurguladı. Fuarla sektörün sorunlarının da ele alınacağını belirten Çetinkaya, "Hem kendimizi anlatacağız hem de ürettiğimiz ürünleri tanıtacağız. Bu fuarı çok önemli görüyoruz ve herkesin üzerine düşeni yapmasını bekliyoruz" dedi.
     Fuarı organize eden firmanın sahibi Mehmet Sedat Kolcuoğlu ise bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek fuarın temasını "Domates ve Çocuk" olarak belirlediklerini söyledi.
     Fuarla Kumluca'da üretilen domatesin tanıtımını yapmayı hedeflediklerini vurgulayan Kolcuoğlu, etkinlik sayesinde zirai ilaç atıklarının toplanması kampanyası, domates dondurması tadımı, paneller ve çalıştaylar düzenleneceğini bildirdi.
     İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adem Aydın da fuarla "Çiftçiler Çevresini Koruyor" projesinin de başlatılacağını, bu sayede Kumluca ve çevresinde çiftçilerin kullandıkları zirai ilaçların atıklarının çevreye zarar vermeden toplanacağını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir