"Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması"

  • Yazı boyutu
"Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması"

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin desteğiyle ATHIB tarafından dokuma kumaş desen tasarımı ve ürün geliştirme alanında yarışma düzenlenecek

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (ATHIB) tarafından, dokuma kumaş desen tasarımı ve ürün geliştirme alanında genç yetenekleri sektöre kazandırmak amacıyla "Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması" düzenlenecek.
     Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nden (AKİB) yapılan yazılı açıklamaya göre, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin desteğiyle bu yıl ilk kez düzenlenecek yarışmada, öğrenci ve profesyonel olmak üzere iki ayrı kategori yer alacak.
     Her iki kategoride de kazanan tasarımcılara para ödülünün yanı sıra finalistlere Paris Premiere Vision Tekstil Fuarına katılma fırsatı sunuluyor. Öğrenci kategorisinin özel ödülü ise tasarım konusunda iki yıl yurt dışında eğitim imkanı.
     Yarışmaya katılmak isteyen öğrenci ve profesyonel adayların, başvuru dosyalarını 6 Ağustos-26 Kasım 2012 tarihleri arasında AKİB Genel Sekreterliği'ne göndermesi gerekiyor.
     Açıklamaya göre, ödül töreni 21 Aralık'ta yapılacak. Yarışmayla ilgili detaylı bilgilere www.dokumayarismasi.com adresinden ulaşılabilecek.
    
    
    


Bu haberi 791 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir