Doğusan Boru'nun özelleştirilmesi -Doğusan Boru Sanayi ve Ticaret AŞ'deki yüzde 56,09 oranındaki…

  • Yazı boyutu
Doğusan Boru'nun özelleştirilmesi 
  -Doğusan Boru Sanayi ve Ticaret AŞ'deki yüzde 56,09 oranındaki…

Doğusan Boru'nun özelleştirilmesi -Doğusan Boru Sanayi ve Ticaret AŞ'deki yüzde 56,09 oranındaki ÖİB hissesinin özelleştirilmesine ilişkin açılan ihalenin nihai pazarlık görüşmesi yapıldı -İhalede en yüksek teklifi 5 milyon 200 bin dolarla Mayıs Gayrimenkul Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti verdi

Doğusan Boru Sanayi ve Ticaret AŞ'deki yüzde 56,09 oranındaki Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) hissesinin özelleştirilmesine ilişkin açılan ihalenin nihai pazarlık görüşmesi yapıldı.
     İhalede en yüksek teklifi 5 milyon 200 bin dolarla Mayıs Gayrimenkul Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti verdi.
     Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Sami Ölmeztoprak'ın komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmelerine 3 firma katıldı.
     Pazarlık görüşmelerinde yapılan elemesiz turda en yüksek teklif 5 milyon 50 bin dolar olarak belirlendi.
     İhalede bir elemeli yazılı tur yapıldı. Bu turda E Holding AŞ elendi. Yazılı elemeli turların ardından komisyonca belirlenen 5 milyon 100 bin dolar başlangıç tutarı ve 50 bin dolar artırım aralığı ile sözlü turlara geçildi.
     İlk turda Mayıs Gayrimenkul Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti 5 milyon 150 bin dolar teklif etti, Selim Bekiroğlu ise kapalı teklifinin geçerli olduğunu, bir artırım yapmayacağını söyledi.
     Böylece bu tur sonunda 5 milyon 150 bin dolarla en yüksek teklifi Mayıs Gayrimenkul vermiş oldu. Mayıs Gayrimenkul, daha sonra teklifini 5 milyon 200 bin dolara yükseltti.
     Doğusan Boru Sanayi ve Ticaret AŞ'deki yüzde 56,09 oranındaki ÖİB hissesinin özelleştirilmesi işlemi, Özelleştirme Yüksek Kurulu kararından sonra kesinleşecek.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir