Doğuş Grubu'ndan Yunanistan'da marina yatırımı -Grup, Lamda Development ile Flisvos Marinası'na…

  • Yazı boyutu
Doğuş Grubu'ndan Yunanistan'da marina yatırımı
     -Grup, Lamda Development ile Flisvos Marinası'na…

Doğuş Grubu'ndan Yunanistan'da marina yatırımı -Grup, Lamda Development ile Flisvos Marinası'na ortak oluyor

Doğuş Grubu'nun Yunanistan'da Lamda Development şirketi ile kuracağı ortak girişim şirketiyle Atina Flisvos Marinası'nın yüzde 50'sine ortak olacağı bildirildi.
     Lamda Development şirketinden yapılan açıklamaya göre, Doğuş Grubu'na ait D-Marine Investments Holding ile varılan stratejik işbirliği anlaşması çerçevesinde iki tarafın, öncelikli olarak marina projelerine yatırım yapacak yüzde 50-50 hisseye sahip ortak bir girişim şirketi kurma konusunda anlaştı
     Lamda Development'ın bu ortak girişim şirketine Flisvos Marina Holding'deki hisseleri ile katkı vereceği, Doğuş Grubu'nun ise eşit miktarda nakit sermaye artırımında bulunacağı kaydedilen açıklamada, Doğuş Grup Üst Yöneticisi (CEO) Hüsnü Akhan ve Lamda Development Üst Yöneticisi (CEO) Odysseas Athanassiou'nun, anlaşmanın uzun ve başarılı bir işbirliğinin temelini oluşturduğunu ifade ettikleri bildirildi.
     Anlaşmanın iki grubun performansına katkısının yanında Yunan ekonomisi ve Yunanistan'da yatırım faaliyetlerine fayda sağlayacak Türk-Yunan yakın işbirliğine de katkısı olacağı ifade edilen açıklamada, Akhan ve Athanassiou'nun turizm ve emlak sektörlerine başka projelerde de işbirliği yapma niyetlerini ortaya koydukları bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir