Doğuş Grubu iştiraki D.Ream, Azumi Group ile ortak oldu

  • Yazı boyutu
Doğuş Grubu iştiraki D.Ream, Azumi Group ile ortak oldu

Doğuş Grubu iştiraki D.Ream, Azumi Group ile ortak oldu

Doğuş Grubu iştiraki olarak eğlence, yeme-içme sektöründe faaliyet göstermek üzere 2012 yılında kurulan D.ream, Zuma ve Roka gibi markalarıyla tanınan, halen 6 ülkede faaliyetlerine devam eden uluslararası Azumi Group ile yüzde 50 ortak oldu.
     Yapılan açıklamada, D.ream, Zuma ve Roka gibi restoran markaları ile başarılı operasyonlar yürütmekte olan Azumi Group'un hisselerinin yüzde 50'sini alarak gruba eşit ortak olduğu bildirildi.
     Açıklamada şu bilgilere yer verildi:
     "İngiltere'de kurulmuş olan ve 10 yıldır faaliyette bulunan Azumi Group bünyesinde halihazırda 6 farklı ülke ve şehirde 6 Zuma ve 3 Roka restoranı bulunuyor. Zuma, Londra ve Hong Kong'daki restoranlarından sonra İstanbul şubesini açmış, ardından markasını Dubai, Miami, Bangkok'a da taşımıştı. Bu ortaklık sonrasında güçlerini birleştiren D.ream ve Azumi Group, Zuma ve Roka restoranlarını yeni uluslararası pazarlara açmak, yepyeni marka ve konseptler geliştirmek ve farklı coğrafyalarda çoğaltmak üzere işbirliği yapacaklar.
     Bu ortaklık, uluslararası bilgi ve deneyimin D.ream vasıtasıyla Türkiye'ye getirilmesine katkıda bulunacaktır. Günümüzde önemli turizm kentleri, içlerinde barındırdıkları tanınmış markalar ile ön plana çıkmaktadır. Bu anlamda D.ream uluslararası markaları Türkiye'ye getirip Türk turizmine hizmet ederken, Türk mutfağının uluslararası düzlemde hak ettiği yere gelmesine de çaba gösterecektir."
    
    
    

Bu haberi 186 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir