DOGÜNSİFED Genel kurulu Diyarbakır'da yapıldı -Tek liste ile gidilen seçimde DOGÜNSİFED…

  • Yazı boyutu
DOGÜNSİFED Genel kurulu Diyarbakır'da yapıldı
  -Tek liste ile gidilen seçimde DOGÜNSİFED…

DOGÜNSİFED Genel kurulu Diyarbakır'da yapıldı -Tek liste ile gidilen seçimde DOGÜNSİFED Başkanlığı'na GÜNSİAD Başkanı Bedirhanoğlu seçildi

Doğu Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) Olağan Genel Kurulu yapıldı.
     Liluz Otel'de gerçekleştirilen ve tek liste ile gidilen Genel Kurul'da DOGÜNSİFED Başkanlığı'na Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜNSİAD) Başkanı Şah İsmail Bedirhanoğlu seçildi.
     Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) geçen ay gerçekleşen 43. Genel Kurulu'nda yönetim kurulu üyeliğine ve aynı zamanda Bölgesel Kalkınma Politikaları ve İş Dünyası Kuruluşları ile İlişkiler Komisyon Başkanlığı'na seçilen DOGÜNSİFED Başkanı Tarkan Kadıoğlu, seçimden önce yaptığı konuşmada, DOGÜNSİFED'in kurulduğu günden bu yana Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri için oldukça önemli bir rol üstlendiğini belirterek, derneğin bölgedeki iş insanlarını bir araya getirerek bölgenin kalkınması için çalışan, aynı zamanda diğer çalışmalara da katkıda bulunmayı amaç edinen bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.
    
     -"Yaşanan barış sürecinin sonuna kadar destekçisiyiz"-
    
     Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'ni kapsayan DOGÜNSİFED'in bu bölgelerin en büyük gönüllü sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulayan Kadıoğlu, şöyle dedi:
     "Yıllardır gerek bölgelerimizin gerekse de ülkemizin hak ettiği yere gelmesinin önünde engel olan şiddet ortamının son bulması hepimizin en büyük arzusudur. Türkiye son günlerde Kürt meselesinin çözümü yönünde hiç olmadığı kadar önemli bir süreci yaşıyor. Yapılan görüşmeler siyasilerin yaptığı açıklamalar ve toplumun umudu bu sorunun çözümü konusunda ülke olarak güçlü bir iradeye sahip olduğumuzu gösteriyor. Türkiye'nin sosyal, siyasal ve ekonomik açıdan dünyanın en önemli ülkelerinden biri olması artık kaçınılmaz. Yeter ki diyalog sürecini sürdürelim, karşılıklı sağduyuya ve barışa olan inancımızı kaybetmeyelim. Bugün yaşanan barış sürecinin sonuna kadar destekçisiyiz. Bölge iş dünyası ve sivil toplum örgütleri olarak diyalog sürecinin devam etmesi, silahların susması ve tek bir gencimizin burnunun bile kanamaması için bizler de her yerde, her alanda elimizden ne gelirse yapmaya hazırız. Anaların yıllardır akan gözyaşlarının dinmesi hepimizin ortak arzusudur."
     DOGÜNSİFED Başkanlığı'na seçilen Bedirhanoğlu da, bugüne kadar yürütülen faaliyetleri daha ileriye taşımak için çalışacaklarını ifade ederek, tüm üyelere teşekkür etti.
    
    
    

Bu haberi 353 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir