Doğu ve Güneydoğu'ya "Nefes aldıran kredi" -TEB, bölgedeki esnaf ve şirketlere düşük faizli…

  • Yazı boyutu
Doğu ve Güneydoğu'ya "Nefes aldıran kredi"
  -TEB, bölgedeki esnaf ve şirketlere düşük faizli…

Doğu ve Güneydoğu'ya "Nefes aldıran kredi" -TEB, bölgedeki esnaf ve şirketlere düşük faizli "Nefes aldıran kredi" kullandıracak

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki esnaf ve iş adamlarına "Nefes aldıran kredi" verecek.
     Türk Ekonomi Bankası ile Doğu Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) arasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki esnaf ve iş adamlarına düşük faizli kredi verilmesini sağlayacak "Nefes aldıran kredi" protokolü imzalandı.
     Diyarbakır'da düzenlenen imza töreninde konuşan DOGÜNSİFED Başkan Vekili Şahismail Bedirhanoğlu, bölgedeki iş adamları ile esnafın krediye erişimde çok büyük sıkıntı yaşadığını belirterek, bu sıkıntının bölgeye yatırım yapılmasını olumsuz etkilediğini söyledi.
     Çeşitli nedenlerle bazı dönemlerde yüksek faizli dahi olsa krediye erişemediklerini bildiren Bedirhanoğlu, "Türk Ekonomi Bankası ile imzalayacakları protokol uyarınca Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki esnaf ve şirketlere 3 ay ödemesiz 36 ay vadeli kredi verilecek. Bu kredi, adı gibi bölgedeki esnaf ve şirketlere nefes aldıracak" dedi.
     Türk Ekonomi Bankası Diyarbakır Şube Müdürü Hülya Şirvanlıoğlu ise, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki esnaf ve iş adamlarına "Nefes aldıran kredi" adı altında 500 bin liraya kadar 0,85 faiz oranlı kredi vereceklerini ifade ederek, "Kullandıracağımız 3 ay ödemesiz 36 ay vadeli kredi, bölgede sezonun en durgun dönemi olan bu mevsimde esnaf ve şirketlere büyük katkı sağlayacak" diye konuştu.
     Daha sonra Bedirhanoğlu ile Şirvanlıoğlu kredi protokolünü imzaladı.
    
    
    

Bu haberi 373 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir