Doğu Marmara'nın zam şampiyonu "sivri biber" oldu

  • Yazı boyutu
Doğu Marmara'nın zam şampiyonu "sivri biber" oldu

Doğu Marmara'nın zam şampiyonu "sivri biber" oldu

Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da geçen ay fiyatında en çok artış yaşanan ürün yüzde 47,35 ile sivri biber oldu.
     AA muhabirinin TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgiye göre, araştırma kapsamına alınan 437 ürünün 42'sinin fiyatlarında değişim olmazken, 266 ürünün fiyatlarında artış, 129 ürünün fiyatlarında da düşüş yaşandı.
     Ocak ayında Kocaeli İstatistiki Bölgesi'nde TÜFE'nin geçen aya göre değişim oranı yüzde 1,75 olurken, değişim, bir önceki yılın ocak ayına göre de aynı oranda gerçekleşti.
     Kocaeli İstatistiki Bölgesi'nde, TÜFE'nin 12 aylık ortalamalara göre değişim oranı yüzde 8,40 olarak kayıtlara geçerken, söz konusu bölge, 26 istatistiki bölge içinde TÜFE'de en yüksek artış gösteren 9'uncu bölge oldu.
    
     -En fazla düşüş spor müsabakalarına giriş ücretinde oldu-
    
     Doğu Marmara'da fiyatında en fazla artış yaşanan ürün yüzde 47,35 ile sivri biber, yüzde 46,63 ile domates, yüzde 8,94 ile belediye otobüsü ücreti, yüzde 8,19 ile elektrikli küçük ev aletleri ve 4,53 ile belediye suyunda yaşanırken, en yüksek düşüş ise yüzde 29,29 ile spor müsabakalarına giriş ücreti, yüzde 20,50 ile kadın ceketi, yüzde 11,92 ile kadın kabanı, yüzde 3,15 ile LPG ve yüzde 1,60 ile mücevher ve altında gerçekleşti.
     Verilere göre, ocak ayında grup bazında bir önceki aya göre en yüksek artış ise yüzde 14,55 ile alkollü içecekler ve tütün grubu, en yüksek düşüş ise yüzde 5,62 ile giyim ve ayakkabı grubunda hesaplandı.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir