Doğu Marmara'nın zam şampiyonu "patlıcan"

  • Yazı boyutu
Doğu Marmara'nın zam şampiyonu "patlıcan"

Doğu Marmara'nın zam şampiyonu "patlıcan"

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da yaptığı araştırmaya göre, geçen yılın Aralık ayında fiyatında en çok artış yaşanan ürün yüzde 69,21 ile patlıcan oldu.
     AA muhabirinin TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre, araştırma kapsamına alınan 444 ürünün 70'inin ortalama fiyatlarında artış olmazken, 241'inin ortalama fiyatlarında artış, 133'ünün fiyatlarında da düşüş yaşandı.
     Aralık ayında Türkiye'deki "Tüketici Fiyatları Genel Endeksi"ndeki değişim bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,16 olarak gerçekleşirken, Kocaeli bölgesinde ise yüzde 6,08 olarak kayıtlara geçti.
    
     -En yüksek düşüş çocuk kazağında yaşandı-
    
     Geçen ay 5 ili kapsayan bölgede, bir önceki aya göre en yüksek artış yüzde 2,60 ile gıda ve alkolsüz içecekler grubunda, en fazla düşüş ise yüzde 2,86 ile giyim ve ayakkabı grubunda yaşandı.
     Bölgede en yüksek artış gösteren ürünler, yüzde 69,21 ile patlıcan, yüzde 64,10 ile salatalık, yüzde 30,16 ile nar, yüzde 8,43 ile marul olurken, en yüksek düşüşü ise yüzde 13,26 ile çocuk kazağı, yüzde 12,26 ile kadın pardösüsü, yüzde 7,80 ile portakal, yüzde 7,43 ile tavuk eti, yüzde 5,85 ile ayva oluşturdu.
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir