Doğu Marmara'nın zam şampiyonu "patlıcan"

  • Yazı boyutu
Doğu Marmara'nın zam şampiyonu "patlıcan"

Doğu Marmara'nın zam şampiyonu "patlıcan"

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da yaptığı araştırmaya göre, Eylül ayında en fazla fiyat artışı yaşanan ürün patlıcan oldu.
     TÜİK Kocaeli Bölge Müdürü Şemsettin Özcan, TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen ay yapılan araştırma kapsamına alınan 444 ürünün 74'ünün ortalama fiyatlarında değişim olmadığını, 275'inin ortalama fiyatlarında artış, 95'inin fiyatlarında da düşüş olduğunu söyledi.
     Eylül ayında Türkiye'deki "2003=100 Temel Yıllı Tüketici Fiyatları Genel Endeksi"ndeki değişimin geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 9,19 olarak gerçekleştiğine işaret eden Özcan, Kocaeli bölgesinde ise bir önceki yılın aynı dönemine göre değişim oranının yüzde 9,10 olarak gerçekleştiğini ifade etti.
     Özcan, eylül ayında 5 ili kapsayan bölgede, bir önceki aya göre gıda ve alkolsüz içecekler grubunda, yüzde 2,29 artış görülürken, giyim ve ayakkabı grubunda ise yüzde -7,14 düşüş gözlendiğini belirterek, "Bölgemizde en yüksek artış gösteren seçilmiş bazı ürünler, yüzde 34,23 ile patlıcan, yüzde 27,18 ile yumurta, yüzde 10,07 ile LPG, en yüksek düşüş gösteren seçilmiş bazı ürünler ise yüzde -19,56 ile balık, yüzde -7,95 ile erkek tişörtü, yüzde -6,73 ile üzüm oldu" şeklinde konuştu.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir