"Doğu Marmara'nın zam şampiyonu sarımsak" -TÜİK'in Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da…

  • Yazı boyutu
"Doğu Marmara'nın zam şampiyonu sarımsak"
  -TÜİK'in Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da…

"Doğu Marmara'nın zam şampiyonu sarımsak" -TÜİK'in Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da yaptığı araştırmaya göre, ağustos ayında fiyatı en çok artan ürünün sarımsak olduğu belirtildi

Türkiye İstatistik Kurumu'un (TÜİK) Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da yaptığı araştırmaya göre, ağustos ayında fiyatı en çok artan ürünün sarımsak olduğu belirtildi.
     TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, ağustos ayında araştırma kapsamına alınan 444 ürünün 83'ünün ortalama fiyatlarında değişim olmadığı, 242'ünün ortalama fiyatlarında artış, 119'unun fiyatlarında ise düşüş görüldüğü bildirildi.
     Ağustos ayında Türkiye'deki "2003 Temel Yıllı Tüketici Fiyatları Genel Endeksi"ndeki değişimin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,88 olarak gerçekleştiğine işaret edilen açıklamada, Kocaeli bölgesinde ise bir önceki yılın aynı dönemine göre değişim oranının yüzde 9,31 olarak gerçekleştiği ifade edildi.
     Ağustos ayında 5 ili kapsayan bölgede bir önceki aya göre en yüksek artışın yüzde 4,57 ile eğitim grubunda, en yüksek düşüşün ise yüzde 5,56 ile giyim ve ayakkabı grubunda gerçekleştiği belirtilerek, şunlar vurgulandı:
     "Bölgemizde en yüksek artış gösteren seçilmiş bazı ürünler yüzde 24,02 ile sarımsak, yüzde 13,72 ile şeftali, yüzde 6,65 ile LPG; en yüksek düşüş gösteren seçilmiş bazı ürünler ise yüzde 17,64 ile armut, yüzde 12,60 ile üzüm, yüzde 10,44 ile erkek tişörtü şeklindedir."
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir