Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Korkmaz: -"Doğu Akdeniz bölgesi, Türkiye'nin en önemli…

  • Yazı boyutu
Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Korkmaz:
  -"Doğu Akdeniz bölgesi, Türkiye'nin en önemli…

Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Korkmaz: -"Doğu Akdeniz bölgesi, Türkiye'nin en önemli ticaret merkezi yolunda ilerliyor"

Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Adnan Korkmaz, Doğu Akdeniz'in Türkiye'nin en önemli ticaret merkezi olma yolunda ilerlediğini bildirdi.
     Korkmaz, İskenderun Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, İskenderun'un tarihten bu yana önemli bir ticaret merkezi olduğunu söyledi.
     Cumhuriyet döneminde kurulan Gümrük Başmüdürlüklerinden birinin İskenderun olduğunu ifade eden Korkmaz, "İskenderun Limanın özelleşmesi, ticari hacmi kat kat arttıracak. İskenderun Körfezindeki hareketlik gün gün artmaktadır. Bunun için personelimiz fedakarca, 24 saat esasına dayalı çalışmaktadır. Zaten Doğu Akdeniz bölgesi Türkiye'nin en önemli ticaret merkezi yolunda ilerliyor" dedi.
     Korkmaz, gümrük idarelerinin ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip olduğunu belirterek şunları söyledi:
     "Ülkeler dış ticaret faaliyetlerini yürütürken almış olduğu kararların en önemli uygulanacağı yerler, gümrük idareleridir. Bugün onlarca birimin aldığı kararlar gümrük idareleri tarafından uygulanır. O nedenle gümrük idarelerinin ülke ekonomisindeki yeri çok önemlidir. Gelişen ve değişen teknolojide gümrük birimlerimizde kendini yeniliyor ve geliştiriyor. Bu konuda gerekli eğitimler gerekli donanımlar sağlanıyor. Özellikle bilişim sektörünün hızla gelişmesi ticareti farklı boyutlarda arttırdı. Bu anlamda bizler her zaman her yeniliğe ve değişikliğe uygun halde hizmet verecek durumdayız."
    
    
    

Bu haberi 381 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir