Doğu Akdeniz Gümrük Sahası'nda makineli tüfek ele geçirildi -Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge…

  • Yazı boyutu
Doğu Akdeniz Gümrük Sahası'nda makineli tüfek ele geçirildi
  -Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge…

Doğu Akdeniz Gümrük Sahası'nda makineli tüfek ele geçirildi -Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı Cilvegözü Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'nce Gümrük Tampon Bölgede ve Cilvegözü Gümrük Sahasında, bixi tam otomatik makineli tüfek, bomba hammaddeleri ve çok sayıda mermi yakalandı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı Cilvegözü Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'nce, Gümrük Tampon Bölgede ve Cilvegözü Gümrük Sahasında, bixi tam otomatik makineli tüfek, bomba hammaddeleri, 15 gram esrar ve çok sayıda mermi yakalandı.
     Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, 27 Kasım'da yapılan operasyonda M.H'ye ait eşyalara arasında yapılan aramalarda 9 adet Kalaşnikof Şarjorü ve 1 adet el telsizi ele geçirildi. Söz konusu olayla ilgi soruşturma devam ediyor.
     Gümrük tampon bölgede, 29 Kasım'da yapılan saha aramasında sahipsiz 1 adet bixi tam otomatik makineli tüfek (uçaksavar), 106 adet bixi makineli tüfek mermisi, 133 adet kalaşnikof mermisi, 33 adet 5,56 mm piyade tüfeği mermisi ve 1 adet uçaksavar mermisi ele geçirildi. Söz konusu olayla ilgi soruşturma devam ediyor.
     Cilvegözü Gümrük Sahası'nda, 29 Kasım tarihinde yapılan operasyonda bir araç içerisinde bomba hammaddeleri olarak bilinen 3 bidonda 180 litre amonyum nitrat, 150 kilogram amonyum nitrat, 125 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi.
     Gümrük sahasında, 29 Kasım'da yapılan rutin aramalarda ise, yakalama kararı bulunan bir şahıs durdurulup üzerinde yapılan aramalarda 15 gram esrar ele geçirildi. Şahıs gözaltına alındı soruşturma devam ediyor.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir