Doğan Yayın Holding, Maliye'ye borcunu kapattı -Doğan Yayın Holding, 6111 sayılı kanun…

  • Yazı boyutu
Doğan Yayın Holding, Maliye'ye borcunu kapattı
     -Doğan Yayın Holding, 6111 sayılı kanun…

Doğan Yayın Holding, Maliye'ye borcunu kapattı -Doğan Yayın Holding, 6111 sayılı kanun kapsamında hesaplanan ve bir kısmı peşin ödendikten sonra kalanı 18 eşit takside bağlanan yükümlülüklerinin kalan kısmının tamamını 9. taksitler ile birlikte ödedi -Toplam 480 milyon 509 bin 875 lira olarak yapılan ödeme ile Doğan Yayın Holding'in 6111 sayılı Kanun kapsamında herhangi bir yükümlülüğü kalmadı

Doğan Yayın Holding, 6111 sayılı kanun kapsamında hesaplanan ve bir kısmı peşin ödendikten sonra kalanı 18 eşit takside bağlanan yükümlülüklerinin kalan kısmının tamamını 9. taksitler ile birlikte ödedi. Toplam 480 milyon 509 bin 875 lira olarak yapılan ödeme ile Doğan Yayın Holding'in 6111 sayılı Kanun kapsamında herhangi bir yükümlülüğü kalmadı.
     Doğan Yayın Holding AŞ tarafından, 28 Eylül 2012 tarihinde Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamada konuya ilişkin şunlar kaydedildi:
     "Şirketimiz ve Şirketimizin doğrudan/dolaylı bağlı ortaklıkları, 6111 sayılı Kanun kapsamında hesaplanan ve bir kısmı peşin ödendikten sonra kalanı 18 eşit takside bağlanmak suretiyle, 1 Haziran 2011 tarihinden itibaren her iki ayda bir ödenmekte olan yükümlülüklerinin kalan kısmının tamamını, 9'uncu taksitler ile birlikte 28.09.2012 tarihi itibariyle ödemiştir. Bu itibarla, Şirketimiz ve Şirketimizin doğrudan/dolaylı bağlı ortaklıklarının, 6111 sayılı Kanun kapsamında herhangi bir yükümlülüğü kalmamıştır.
     Şirketimiz ve Şirketimizin doğrudan/dolaylı bağlı ortaklıkları, 6111 Sayılı "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" kapsamında, 9'uncu taksitler ile birlikte, İhtilaflı Vergi Borçları için toplam 463 milyon 184 bin 174 lira, Matrah Artırımı borçları için toplam 17 milyon 325 bin 701 lira olmak suretiyle toplam 480 milyon 509 bin 875 lira olarak ödemiş ve bu çerçevede Şirketimizin ve Şirketimizin doğrudan/dolaylı bağlı ortaklıklarının 6111 sayılı Kanun kapsamında herhangi bir yükümlülüğü kalmamıştır.
     Şirketlerimizin finansal yapısına olumlu katkı sağlayıcı değerlendirilen kapatma işlemleri neticesinde yapılan ödemeler, ağırlıklı olarak Şirketlerimizin kendi kaynaklarından karşılanmıştır.
     Diğer taraftan, 6111 sayılı Kanun kapsamında yapılacak ödemelerin başlangıçta taksitlendirilmiş olması nedeniyle, daha önce Vergi Daireleri'ne teminat olarak verilen, dolaylı bağlı ortaklıklarımız, D Yapım Reklamcılık ve Dağıtım AŞ, Doğan Prodüksiyon Hizmetleri AŞ ve Alp Görsel İletişim Hizmetleri AŞ sermayelerinin yüzde 100'ünü temsil eden geçici ilmuhaberler ile 3. kişilere ait olan toplam 43 adet gayrimenkul ve 1 adet banka teminat mektubunun iade edilmesi için de gerekli başvurular yapılmıştır."
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir