Doğaltaş ihracatında yıl sonu hedefi 2 milyar dolar -Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı…

  • Yazı boyutu
Doğaltaş ihracatında yıl sonu hedefi 2 milyar dolar
  -Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı…

Doğaltaş ihracatında yıl sonu hedefi 2 milyar dolar -Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Arslan Erdinç: "Yıl sonuna kadar 2 milyar dolar ihracata ulaşmak istiyoruz. 2023 yılında 7 milyar dolar ihracat hedefliyoruz"

Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Arslan Erdinç, Ocak-Ekim 2012 döneminde 1 milyar 550 milyon dolar doğaltaş ihracatı gerçekleştirildiğini, yıl sonuna kadar bu rakamın 2 milyar doları aşacağına inandıklarını bildirdi.
     Erdinç, yaptığı yazılı açıklamada, Ege Maden İhracatçıları Birliği olarak Burdur'da yaptıkları "Bölgesel Sektör Değerlendirme Toplantısı"nda sektörün sorunlarının ele alındığını belirtti.
     Doğaltaşın Türkiye'nin ihracatta yıldız sektörleri arasında yer aldığını ifade eden Erdinç, açıklamasında "Türkiye'nin Ocak-Ekim 2012 dönemi doğaltaş ihracatı, 2011 yılının aynı dönemine göre yüzde 12'lik artışla 1 milyar 550 milyon dolar oldu. Yıl sonuna kadar 2 milyar dolar ihracata ulaşmak istiyoruz. 2023 yılında 7 milyar dolar ihracat hedefliyoruz" ifadelerine yer verdi.
    
     -"New York 1FK Havalimanı'nda kullanılan Burdur Beji prestij olacak"-
    
     Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Erdinç, New York 1FK Havalimanı'ndaki birinci terminal yenileme yatırımlarında Burdur Beji mermerinin kullanılacağını belirterek şunları kaydetti:
     "Dünyanın en büyük havalimanı olarak kabul edilen New York 1FK Havalimanı'nda Burdur Beji'nin kullanılması bizim için prestij olacak. En fazla katma değerli ihracatı gerçekleştiren ve vasıfsız işgücünün en yoğun istihdam edildiği doğaltaş sektörünün 2023 hedeflerine ulaşması için bu prestjin bize yeni ihracat kapılarının açmasını bekliyoruz."
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir