Doğalgaz ve klima sektöründe büyüme beklentisi -Vaillant Grup Türkiye Müdürü Grosser:…

  • Yazı boyutu
Doğalgaz ve klima sektöründe büyüme beklentisi 
     -Vaillant Grup Türkiye Müdürü Grosser:…

Doğalgaz ve klima sektöründe büyüme beklentisi -Vaillant Grup Türkiye Müdürü Grosser: -"Soğutma ve havalandırma pazarında ülkemizde önemli derecede yüksek bir pazar potansiyeli mevcut" -"Pazarın önümüzdeki yıllarda daha da büyüyeceği öngörülmektedir. Hem doğalgaz hem klima hem de inşaat sektörünün gelişmeye açık yapısı sektörün geleceğine yönelik en olumlu göstergelerdir"

Ferdi Akıllı - Vaillant Grup Türkiye Müdürü Christoph Grosser, "Bugün Çin'den, Şili'ye kadar 50'yi aşkın ülkede Demirdöküm ürünleri kullanılmaktadır" dedi.
     Grosser, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ısıtma ve soğutma sektörünün bu yılın ilk 9 ayı itibariyle 2011 yılına oranla paralel bir gelişim gösterdiğini söyledi.
     Şirketlerinde geçen yıl yaşanan olumlu tablo ışığında üretim ve satış faaliyetlerinin devam ettiğini anlatan Grosser, şöyle konuştu:
     "Tüketicilerimizin beklenti ve ihtiyaçları çerçevesinde Ar-Ge çalışmalarımız sürmektedir. Yatırımlarımız bu doğrultuda önümüzdeki dönemde de devam edecektir. Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörü, çok hızlı biçimde gelişen bir pazardır. Türkiye'de doğal gaz kullanan il sayısı 2012 yılı itibariyle 66'ya çıkmıştır. Global ekonomik durgunluktan dolayı pazar 2009 ve 2010 yıllarında kısmen yavaşlasa da özellikle doğalgazdaki hareketliliğin de etkisiyle 2011 ve 2012 yılında önemli bir gelişme göstermiştir. Soğutma ve havalandırma pazarında ülkemizde önemli derecede yüksek bir pazar potansiyeli mevcut. Pazarın önümüzdeki yıllarda daha da büyüyeceği öngörülmektedir. Hem doğalgaz hem klima hem de inşaat sektörünün gelişmeye açık yapısı sektörün geleceğine yönelik en olumlu göstergelerdir."
    
     -Tüketici memnuniyeti sağlayarak büyüme hedefi-
    
     Demirdöküm'ün geniş bir coğrafyada ihracat yaptığını dile getiren Christoph Grosser, "Bugün Çin'den, Şili'ye kadar 50'yi aşkın ülkede Demirdöküm ürünleri kullanılmaktadır" dedi.
     Son dönemde şirketlerinin Türkiye'nin komşu ülkeleriyle Güney Amerika'ya odaklandığını belirten Grosser, şöyle devam etti:
     "Bu pazarlardaki iş ortaklarımızla sadece ürün satışı değil, satış sonrası hizmetlerde de geliştirdiğimiz projeler sayesinde yüksek tüketici memnuniyeti sağlayarak büyüme hedefiyle çalışıyoruz. Demirdöküm'ün 2007 yılında Vaillant Group bünyesine katılmasından sonra kazanılan en önemli avantajlardan biri, mevcut satış ve pazarlama kanalları olan Vaillant Group şirketlerine, Demirdöküm tesislerinde üretilmiş, kaliteli ve rekabetçi maliyet yapısına sahip ürünleri sunmak olmuştur. Bu aynı zamanda Vaillant Group şirketleri için de önemli bir avantaj sağlamaktadır."
    
     -"115 yetkili satıcı showroomu yenilendi"-
    
     Grosser, Demirdöküm olarak gerek yetkili satıcılarıyla gerekse satış noktalarıyla yeni iş modelleriyle yenilikçi uygulamalara imza attıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:
     "Bu çerçevede yurt içindeki tüm yetkili satıcı ve satış noktalarımızın showroomları kurumsal çerçevede yenilenerek tüketicilerimizin beğenisine sunulmaktadır. Bununla birlikte yetkili satıcılarımızın iş süreçleri gözden geçirilerek kalite ve verimlilik arttırılmakta ve böylece tüketicilerimizin hangi Demirdöküm yetkili satıcı veya satış noktasına giderse aynı kurumsal kimlikle karşılanması sağlanmış olmaktadır. Şimdiye kadar toplamda 115 yetkili satıcı showroomu yenilenmiştir. Bu showroomların açılışları yapılmaktadır. Satış noktalarımız ise Demir Club sistemiyle hem tek çatı altında toplanmakta hem de kampanya, prim, seyahat, eğitim, toplantı, teknik destek, puan ve hediye sistemi gibi sadece Demir Club üyesi firmalara özel hizmetler verilmektedir. Bu şekilde satış noktalarımızın Demirdöküme bağlılıklarının arttırılması hedeflenmektedir."
     Yeni iş modellerinin temel amacının çalıştıkları firmaların kurumsallık düzeylerini, bilgi ve becerilerini en üst düzeye taşımak ve kurumsallaşan bu yapıyla hem teknik hem de finansal yönden en güçlü iş ortaklarıyla müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek olduğunu ifade eden Grosser, sözlerini şöyle tamamladı:
     "Ayrıca 2010 yılının ikinci yarısından itibaren yapılan satış, pazarlama ve teknik eğitimlerle toplam 2 bin 500 kişiye eğitim verildi. Demirdöküm yetkili satıcısı, satış noktası ve yetkili servislerinde 15 yıldır ilk kez yapılan bu yenileme çalışmalarını müşterimize daha iyi hizmet verme hedefimiz doğrultusunda gerçekleştirmekteyiz. Sektörün lideri olarak sistemin daha da iyi noktalara taşınması amaçlanmaktadır. Fabrikalarımızda yaptığımız yatırımlar da devam etmektedir. Son 3 yıldır Vaillant Group'un Demirdöküme yaptığı 726 milyon liralık yatırımdan sonra bu yatırım, sektörümüzde bu kadar sürede yapılan en büyük yatırımdır."
    
    

Bu haberi 203 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir