Doğalgaz Piyasası Sertifika Yönetmeliğinde Değişiklik

  • Yazı boyutu
Doğalgaz Piyasası Sertifika Yönetmeliğinde Değişiklik

Doğalgaz Piyasası Sertifika Yönetmeliğinde Değişiklik

Doğalgaz piyasasında bazı sertifika ve yeterlilik belgelerin, faaliyet konusu tadili ve vize başvuruları sırasında sunulması uygulaması, 1 Ocak 2013 tarihi itibariyle başlayacak.
     Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK), Doğalgaz Piyasası Sertifika Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, endüstriyel ve büyük tüketimli tesislerin doğalgaza dönüşümü mühendis yeterlilik belgesi, doğalgaz işletme bakım operatörü mesleki yeterlilik belgesi, doğalgaz altyapı yapım ve kontrol personeli mesleki yeterlilik belgesi ile iç tesisat yapım, bakım-onarım faaliyet konusu için akredite edilmiş kuruluşlarca verilen polietilen boru kaynakçı belgesi ve doğalgaz polietilen boru kaynakçısı mesleki yeterlilik belgesi ile iç tesisat ve servis hatları sertifikası; faaliyet konusu tadili ve vize başvurusu sırasında sunulacak. Uygulama, 1 Ocak 2013 tarihi itibariyle başlayacak.
    
    
    

Bu haberi 180 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir