"Doğal Taş Kullanımında Ezberleri Bozmak"

  • Yazı boyutu
"Doğal Taş Kullanımında Ezberleri Bozmak"

"Doğal Taş Kullanımında Ezberleri Bozmak" Tasarım Yarışması -"Yaratıcı Endüstrilerde Farklı Vizyonlar" projesi kapsamındaki yarışmanın ödül töreni, 8 Haziran Cuma günü yapılacak

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) işbirliği ve İstanbul Kalkınma Ajansı mali desteğiyle gerçekleştirilen "Yaratıcı Endüstrilerde Farklı Vizyonlar" projesi kapsamındaki "Doğal Taş Kullanımında Ezberleri Bozmak" yarışmasının ödül töreni, 8 Haziran Cuma günü yapılacak.
     Yapılan açıklamaya göre, yarışma kapsamında genç tasarımcılardan, alışveriş merkezleri, havaalanları, dış cephe kaplama, banyo ve bahçe peyzajı gibi alanlarda günlük yaşamda kullanılabilecek, üretilebilir, özgün tasarımlar ve ürünleri doğal taşla tasarlamaları istendi.
     Yarışmaya, Türkiye ve KKTC'deki üniversitelerin ilgili bölümlerinden lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile meslek yüksek okullarından önlisans öğrencileri başvurdu.
     64 başvurunun yapıldığı yarışmanın ödül töreninde birinciye 12 bin lira, ikinciye 8 bin lira, üçüncüye 4 bin lira para ödülü verilecek. Ayrıca 5 adet 2 bin liralık mansiyon ve 2 bin liralık toplam satın alma ödülü sahiplerini bulacak.
     İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer, yarışma ile Türk doğal taşlarının daha yakından tanınmasını ve geleceğin genç mimar, iç mimar ve tasarımcılarının sektörle buluşturulmasını amaçladıklarını ifade etti.
     Özer, "Yaratıcı Endüstrilerde Farklı Vizyonlar" projesi ve tasarım yarışması ile öğrencilerin Türk doğal taşına ilişkin farkındalıklarının artırılarak, gelecekte imza atacakları projelerde doğal taş kullanmalarının teşvik edilmesini hedeflediklerini de belirtti.
    
    
    


Bu haberi 432 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir