Diyarbakır Ticaret Borsası seçimleri -Üç dönemdir DTB Başkanlığı'nı yürüten Fahrettin Akyıl…

  • Yazı boyutu
Diyarbakır Ticaret Borsası seçimleri
  -Üç dönemdir DTB Başkanlığı'nı yürüten Fahrettin Akyıl…

Diyarbakır Ticaret Borsası seçimleri -Üç dönemdir DTB Başkanlığı'nı yürüten Fahrettin Akyıl sağlık gerekçesiyle yeniden aday olmayacağını açıkladı

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Fahrettin Akyıl, sağlık gerekçesiyle yeniden başkan adayı olmayacağını bildirdi.
     Akyıl, bir lokantada düzenlediği basın toplantısında tüm Türkiye'deki oda ve borsaların mart sonuna kadar seçime gideceğini hatırlatarak, Diyarbakır Ticaret Borsası olarak 10 Şubat'ta seçim kararı aldıklarını söyledi.
     Üç dönemdir başkanlık görevini yürüttüğünü belirten Akyıl, "Bu kez arkadaşlarımdan rica ettim. Sağlık nedeniyle başkanlığı yapamayacağım. Ancak arkadaşlarımın takdiriyle başka bir görevde yer alacağım. Arkadaşlarımızla hep beraber yine devam edeceğiz" dedi.
     Akyıl, üç dönemdir Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetim kurulu üyesi olduğunu da belirterek, "Mayısın sonuna kadar TOBB'da genel kurul olur. Kısmet olursa kalırız, olmazsa işimize bakıp dinleneceğiz. DTB başkanlığına kesinlikle aday değilim. Arkadaşlarımın hepsi başkanlık yapabilecek düzeydedir. Hepsi birbirinden değerlidir" diye konuştu.
     Fahrettin Akyıl, kentin dinamiklerinin bir araya gelemediğini ve bunun Diyarbakır için şansızlık olduğunu dile getirerek şöyle konuştu:
     "Dünyaya ve Türkiye'ye baktığınız zaman o il için hangi siyasi parti olursa olsun hangi görüşte olursa olsun, siyasi partiler, belediye başkanı, vali ve sivil toplum örgütleri bir araya geldiği zaman yapılamayacak hiç bir şey yok. Biz bir araya geldiğimiz zaman Diyarbakır'da yapılamayacak bir şey yok. En büyük eksikliğimiz bu, bir araya gelemiyoruz. Diyarbakır için bir araya gelip gençler için çalışmamız gerekir. Sadece söylem olmaz, icraat lazım."
    
    
    

Bu haberi 365 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir