Diyarbakır Oto Show 2012 Fuarı yarın başlıyor -Tüyap Tüm Fuarcılık Genel Müdürü Ersözlü: "Bir…

  • Yazı boyutu
Diyarbakır Oto Show 2012 Fuarı yarın başlıyor
  -Tüyap Tüm Fuarcılık Genel Müdürü Ersözlü:
  "Bir…

Diyarbakır Oto Show 2012 Fuarı yarın başlıyor -Tüyap Tüm Fuarcılık Genel Müdürü Ersözlü: "Bir çok markanın aracı, ilk kez bu bölgede görücüye çıkacak"

Sektörün önde gelen markalarının 2013 modellerinin sergileneceği Diyarbakır Oto Show 2012 Fuarı yarın başlıyor.
     Tüyap Tüm Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Diyarbakır Dedeman Otel'de Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Meclis Başkanı Burhan Sümer, yönetim kurulu üyeleri ve Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Fahrettin Akyıl ile ortaklaşa düzenlediği basın toplantısında, fuarda bir çok markanın aracının ilk kez bu bölgede görücüye çıkacağını söyledi.
     Bu sürede 417 katılımcı firmayı ve 200 bin ziyaretçiyi Diyarbakır'da buluştuklarını anımsatan Ersözlü, bu rakamların bölgenin ticareti, üretimi ve istihdamı için önemli olduğunu belirtti.
     Ersözlü, fuar ilişkin rakamların artarak devam edeceğine inandıklarını, Diyarbakır ve bölgenin üretimini, istihdamını, tanıtımını yapmayı hedeflediklerini ifade ederek, Diyarbakır Oto Show Fuarı'nın Kasım ayında İstanbul'da yapılacak Oto Show Fuarı öncesinde sektöre mesaj verecek nitelikte olacağını anlattı.
     Fuarın, Diyarbakır başta olmak üzere otomotiv sektörünün bölgedeki satışlarına olumlu etki edeceğine inandığını belirten Ersözlü, şöyle konuştu:
     "Fuarın bir kaç aydır durgun olan satışları arttıracağına ve pazar oluşturacağına inanıyoruz. Fuara 12 marka katılıyor. Bu markaların 98 aracı fuarda sergilenecek. Ağırlıklı 2013 modeller var. İstanbul'daki fuardan önce bir çok markanın aracı ilk kez bu bölgede görücüye çıkacak. 98 araç haricinde de konuyla ilgili aksesuar firmaları fuarda yerini alıyor. Fuar yarın açılacak ve her gün de 19-20'ye kadar ziyaret edilebilecek. Pazar gününe kadar açık kalacak fuara Diyarbakır'daki ve bölgedeki tüm halkımızı 7'den 70'e herkesi davet ediyorum. Çünkü, bir sonraki fuar 2 yıl sonra düzenlenecek. Ayrıca bu fuarın moral ve motivasyonu da artıracağına inanıyorum. 50 binin üzerinde ziyaretçi bekliyoruz. 6 gün boyunca Diyarbakır ve bölge halkının bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum. Öğrenciler çocuklar ve hafta içi kadınlar fuara ücretsiz girebilecek."
     DTSO Meclis Başkanı Burhan Sümer de DTSO'nun ilk fuar girişiminin 1996 yılında yapıldığını anımsatarak, o günün koşullarında çadırda fuar yaptıklarını anlattı.
     Fuarların bir kentin tanıtımı ve simgelenmesi açısından çok önemli unsurlar olduğunu ifade eden Sümer, fuarın Diyarbakar'a olumlu katkısı olacağını belirtti.
     Tüyap Tüm Fuarcılık A.Ş tarafından, Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin işbirliği ve Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, DTSO, DTB, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin desteğiyle düzenlenecek fuar, 18-28 Eylül tarihleri arasında Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
     Otomobil, ticari araçlar, motosiklet, bisiklet ve aksesuarların görücüye çıkacağı fuar 10:30-20 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir