Diyarbakır'da SODES Fuarı -İstihdam, sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında göç,…

  • Yazı boyutu
Diyarbakır'da SODES Fuarı
  -İstihdam, sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında
  göç,…

Diyarbakır'da SODES Fuarı -İstihdam, sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara yerelden kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen SODES projelerinin tanıtımı amacıyla fuar düzenlenecek

Diyarbakır'da istihdam, sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara yerelden kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen SODES projelerinin tanıtımı amacıyla fuar düzenlenecek.
     Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, SODES projeleri kapsamında Diyarbakır'da faaliyet gösteren, İl Özel İdaresi, kamu kuruluşları, meslek örgütleri, belediyeler, mahalli idare birlikleri, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının istihdam, sosyal içerme, kültür, sanat ve spor alanındaki projelerinin tanıtım ve yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında SODES Fuarı düzenlenecek.
     Vali Mustafa Toprak, kaymakamları, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve SODES programı faydalanıcılarının katılımıyla 11 Haziran 2012 tarihinde fuarın açılışı yapılacak.
     Ninova Park Alışveriş Merkezi'nde farklı proje yürütücülerinin katılacağı fuar, 5 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.
     SODES programının yürütüldüğü illerde, yerel dinamiklerin harekete geçirilmesi, istihdam edilebilirliğin artırılması, meslek edindirme ve gelir getirici faaliyetlerin geliştirilmesi, sosyal kalkınmanın ve sosyal refahın artırılması, yoksulluk, göç ve kentleşme gibi sosyal sorunların giderilmesine katkı sağlanması, sanatsal ve kültürel çalışmaların yaygınlaşması çalışmalarını amaçlanıyor.
     GAP Eylem Planı'nda yer alan hareket noktası illerde sosyal kalkınma ve refahın artırılması amacıyla 2008 yılında GAP illeri ile Kalkınma Bakanlığı'nın belirlediği illerin il özel idareleri, kamu kuruluşları, meslek örgütleri, belediyeler, mahalli idare birlikleri, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarının istihdam, sosyal içerme, kültür, sanat ve spor alanındaki projeleri destekleniyor.
     SODES programı odağında insanın olduğu, istihdam, sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara yerelden kısa sürede karşılık vermeyi hedefliyor.
    
    
    

Bu haberi 191 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir