Diyarbakır'da 2 fuar birden açılacak -"Ortadoğu İnşaat" ve "Ortadoğu Belediye İhtiyaçları"…

  • Yazı boyutu
Diyarbakır'da 2 fuar birden açılacak
  -"Ortadoğu İnşaat" ve "Ortadoğu Belediye 
  İhtiyaçları"…

Diyarbakır'da 2 fuar birden açılacak -"Ortadoğu İnşaat" ve "Ortadoğu Belediye İhtiyaçları" fuarlarının açılışı 3 gün sonra aynı mekanda eş zamanlı yapılacak -100'e yakın firmanın katılacağı fuarları 20 bini aşkın kişinin ziyaret etmesi bekleniyor

Diyarbakır'da 3 gün sonra aynı mekanda eş zamanlı olarak 2 fuarın açılışı yapılacak.
     Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Temsilcisi Gözde Ocak Baştımar, valilik ve büyükşehir belediyesi başta olmak üzere çeşitli kuruluşların desteğiyle düzenleyecekleri "Ortadoğu İnşaat" ve "Ortadoğu Belediye İhtiyaçları" fuarlarının 4-7 Ekim 2012 tarihleri arasında TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi'nde gerçekleştirileceğini söyledi.
     Sürdürülen "Kentsel dönüşüm ve mode toplu konut" projeleri kapsamında önem kazanan inşaat sektörüne ilişkin yeni ürün ve teknolojilerin beraberinde yerel yönetimlerin ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetlerin sergileneceği fuarların, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hedeflenen yatırımlara ivme kazandıracağını bildiren Baştımar, bu fuarların ayrıca çağdaş kentleşme sürecine olumlu katkılar sağlayacağını kaydetti.
     Baştımar, "Ortadoğu İnşaat Fuarı"nda yapı sektöründeki tüm yeniliklerin ve gelişmelerin sergileneceğini, bu sayede sektördeki gelişme ve yeniliklerden haberdar olma, sektör içinde durum analizi yapabilme, müşterilerle bir araya gelebilme, bayilik verme, mevcut bayilerle ilişkileri geliştirme gibi birçok imkanın sunulacağını dile getirerek, aynı zamanda mimar, mühendis, müteahhit, kamu kurumları ve yatırımcı kuruluşlar ile tüketicileri, firmalarla buluşturacak bir organizasyon olacağını bildirdi.
     Diyarbakır'da üçüncü kez düzenlenecek "Ortadoğu Belediye İhtiyaçları Fuarı"nın ise belediyelere mal ve hizmet üreten firmalarla belediyelerin buluşmasına sağlayacağını vurgulayan Baştımar, şöyle konuştu:
     "Çağdaş kent yaşamı için ihtiyaç duyulan hizmet ve projeleri kapsayan teknolojik yenilikler, ekipmanlar sergilenecek. 100'e yakın firmanın katılacağı fuarları 20 bini aşkın kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Ayrıca İran, Irak ile Bulgaristan'ın Haskova ili ticaret ve sanayi odalarına mensup kişiler de katılacak. Bunun yanı sıra Güneydoğu İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği organizatörlüğünde fuar için 'Alım Heyeti Programı' gerçekleştirilecektir. Bu programda Türk firmaları ile yabancı firma yetkilileri birebir görüşme imkanı bulacaklar. KOSGEB tarafından desteklenen ve 4 Ekim 2012 tarihinde ziyarete açılacak olan fuar, 4-5-6 Ekim tarihlerinde 11.00-19.00, 7 Ekim günü ise 11.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek."
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir