Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun temasları -Davutoğlu, Dünya Ekonomi Forumu'na katılan…

  • Yazı boyutu
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun temasları
  -Davutoğlu, Dünya Ekonomi Forumu'na katılan…

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun temasları -Davutoğlu, Dünya Ekonomi Forumu'na katılan Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, Irak'ın kuzeyindeki bölgesel Kürt yönetiminin Başbakanı Neçirvan Barzani ve Afganistan Dışişleri Bakanı Zalmay Resul ile ayrı ayrı görüştü

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Dünya Ekonomi Forumu'na katılan Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, Irak'ın kuzeyindeki bölgesel Kürt yönetiminin Başbakanı Neçirvan Barzani ve Afganistan Dışişleri Bakanı Zalmay Resul ile ayrı ayrı görüştü.
     Görüşmelere ilişkin verilen bilgiye göre, Davutoğlu, Mahmut Abbas görüşmesinde, Filistin'deki iç uzlaşı süreci, Arap Baharı ve Filistin ile Ortadoğu'daki son gelişmeler ele alındı.
     Ahmet Davutoğlu, Abbas'a Türkiye'nin Filistin davasını ve iç uzlaşı sürecini desteklemeye devam edeceklerini söyledi.
     Davutoğlu daha sonra Neçirvan Barzani ile bir araya geldi. Görüşmede Barzani'nin Türkiye'ye yaptığı son ziyaret ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Ayrıca, terörle mücadele konusunda etkin uzlaşının devam edeceği belirtildi.
     Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Afganistan Dışişleri Bakanı Zalmay Resul ile de görüştü.
     Görüşmede NATO'nun Chicago zirvesi kapsamında değerlendirmelerde bulunuldu.
     Türkiye'nin Afganistan'a ekonomik ve sosyal alanlarda yardımlarının devam etmesine ilişkin görüşlerin ifade edildiği temasta, Resul, Davutoğlu'na Türkiye'nin Afganistan'a yapmış olduğu yardımlardan dolayı teşekkür etti.
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir