Dış ticaret verileri -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"Dış ticaret açığındaki daralma…

  • Yazı boyutu
Dış ticaret verileri
  -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert:
  -"Dış ticaret açığındaki daralma…

Dış ticaret verileri -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"Dış ticaret açığındaki daralma sonrasında cari açığa dair beklentiler de iyileşeceğinden TL'de değer kazancı görülecektir"

Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert, dış ticaret açığındaki daralma sonrasında cari açığa dair beklentiler de iyileşeceğinden Türk Lirası'nda değer kazancının görüleceğini söyledi.
     TÜİK tarafından açıklanan dış ticaret verilerine ilişkin değerlendirmede bulunan Cömert, ekim ayı dış ticaret açığının 5,5 milyar dolar 7,5 milyar dolar olan beklentilerin çok altında geldiğini belirterek, dış ticaret açığındaki daralmada yine altın ihracatının etkili olduğunu söyledi.
     Dış ticaret açığındaki daralma sonrasında cari açığa dair beklentiler de iyileşeceğinden TL'de değer kazancı görüleceğine dikkati çeken Cömert, "Bu ise MB'nin faiz indirme konusunda elini daha da güçlendirecektir."
    
    
    

Bu haberi 111 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir