Dış Proje Kredilerine ilişkin yönetmelikte değişiklik -Sağlanan dış finansman tutarıyla ilgili…

  • Yazı boyutu
Dış Proje Kredilerine ilişkin yönetmelikte değişiklik
  -Sağlanan dış finansman tutarıyla ilgili…

Dış Proje Kredilerine ilişkin yönetmelikte değişiklik -Sağlanan dış finansman tutarıyla ilgili giderler hakkında Devlet Borçları Muhasebe Birimine bilgi verilecek

Genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri ile genel bütçe kapsamı dışındaki kurum ve kuruluşlara sağlanan dış finansman tutarıyla ilgili giderler Devlet Borçları Muhasebe Birimine bilgi verilecek.
     Dış Proje Kredilerinin Dış Borç Kaydına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, sağlanan dış finansman tutarı üzerinden veya kullanıma bağlı şekilde hesap edilen ve sağlanan dış finansman tutarına veya ilgili kullanıma ilave edilerek ödenen her türlü komisyon, sigorta primi, ücret ve benzeri giderler Hazine Müsteşarlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü'nün ilgili birimi tarafından bütçeleştirilerek Devlet hesaplarına yansıtılmasını teminen Devlet Borçları Muhasebe Birimine bilgi verilecek.
     Dış Proje Kredisi Kullanım İzin/Bildirim Formunu vermek, muhasebe birimleri kayıt işlemlerini tamamlamak ve bu formun ilgili bölümlerini doldurmak zorundan olan krediyi kullanan kuruluşlar, ıslak imzalı olarak veya Müsteşarlık internet sitesinde yer alan Dış Proje Kredileri Bilgi Sistemi vasıtasıyla Müsteşarlıkça belirlenen biçimde elektronik imzalı olarak göndermekle de yükümlü olacak.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir