Yapılojiyalıtım

  İstiklal Mah. Anafartalar Cad. Lale Apt. No:4 Dükkan:C Ümraniye/İSTANBUL (Ümraniye / İstanbul / Türkiye)
  090-216-3165784
  yavuz aydın (Yönetim Kurulu Başkanı, CEO, Genel Müdür)

  Diş Cephe Boya Mantolama Ve Kaplama Bizden Sorulur

  • İlan Sahibi : yavuz aydın
  • Ülke / Şehir / İlçe : Türkiye / İstanbul / Ümraniye
  • İlan Türü : Diğer İlanları
  • İlan Eklenme Tarihi : 29 Ekim 2008 Çarşamba
  • İlan Bitiş Tarihi : 29 Ekim 2015 Perşembe
  • Bulunduğu Sektör : İzolasyon

  Diş Cephe Boya Mantolama Ve Kaplama Bizden Sorulur İlan Açıklaması

  MANTOLAMA (ISI YALITIMI) NEDİR?-VERİMLİ ISI YALITIMI NASIL YAPILIR?
  Binalarımız kışın soğur, yazın ise ısınır. Kışın kömür, doğalgaz gibi yakıtlar kullanarak evimizi soğumaması için ısıtır; yazın ise ısınan evimizi klimalarla soğuturuz.

  Isı yalıtımı, kışın ısınmak yazın da serinlemek için harcadığımız enerjiyi azaltmak ve daha rahat ortamlarda yaşamak amacıyla binaların dış cephe duvarları, cam ve doğramaları, çatıları, döşemeleri ve tesisatlarında, ısı geçişini azaltan önlemler almaktır.

  Eğer bir fayda-maliyet karşılaştırması yapılırsa, ısı yalıtımı hem ekolojik hem de ekonomik açıdan yararlı ve çok kısa sürede geri kazanılan bir yatırımdır. Bununla birlikte inşaatın fiziksel ve teknik prensiplerinin incelenmesi ve yüksek kalitede uygun yalıtım malzemesinin kullanımı önemlidir.

  YAPILARDA VERİMLİ BİR ISI YALITIMI İÇİN

  Isı köprülerinin
  Su basman seviyesinin
  Cephe dolgu duvarının bir bütün ve sürekli bir şekilde
  yalıtılması gereklidir

  PROJELENDİRMEDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  Dıştan yapılan ısı yalıtımı yapı fiziği açısından en sağlıklı uygulamadır. Bu uygulamada herhangi bir ısı köprüsüne izin verilmez ve yapı kabuğunu oluşturan yapı malzemeleri sıcak tarafta kalır. Dış yüzeyde kullanılan ısı yalıtım malzemesi dış etkilere karşı dayanıklı özellikte olmalıdır.

  DIŞTAN MANTOLAMA
  Son yıllarda yaygınlaşan diğer bir uygulama da Mantolamadır (Dıştan Isı Yalıtım Uygulaması). TS 825 ile yeni binalarda zorunlu standart haline gelen Mantolama uygulaması, özellikle artan ısıtma ve soğutma giderlerinden sağladığı %50` lere varan tasarruf nedeniyle tercih edilmektedir.yapıloji yalıtım. bu konuda, herbiri konusunda lider firmaların uzun yıllardır kalitesini kanıtlamış ürünlerini, deneyimli ekiplerinin kaliteli uygulamasıyla birleştirerek sunmaktadır.
  Ülkemizde izolasyona verilen önem, son yıllardaki bilinçlenmeye paralel olarak gittikçe artmaya başlamıştır. Özellikle enerji fiyatlarındaki artış tasarrufun önemini bîr kere daha bize hatırlatmışt

  Tümünü göster
  Yapılojiyalıtım
  İstiklal Mah. Anafartalar Cad. Lale Apt. No:4 Dükkan:C Ümraniye/İSTANBUL (Ümraniye / İstanbul / Türkiye)
  090-216-3165784
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir